wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Polańczyku powstała nowoczesna przystań, z ekologicznymi jachtami oraz basenami

Data:

- REKLAMA -

Jezioro Solińskie, znane jako perła Bieszczadów, od lat przyciąga turystów swoim malowniczym krajobrazem i bogatą ofertą rekreacyjną. Ostatnio jednak, dzięki innowacyjnemu podejściu i zastosowaniu ekologicznych rozwiązań, turystyka nad Jeziorem Solińskim przechodzi rewolucyjną metamorfozę.

W sercu tego przełomu stoi nowa przystań w Polańczyku, która nie tylko zapewnia turystom dostęp do nowoczesnych jachtów, ale także wykorzystuje energię słoneczną do ich napędu. Wizja lokalnego przedsiębiorcy, Daniela Wojtasa, przekształciła tradycyjne doświadczenie nad Jeziorem Solińskim w ekologicznie zrównoważoną podróż.

Energia Odnowy nad Bieszczadzkim Morzem

Pomosty Ekomariny, z ich basenem kąpielowym i miejscami do cumowania łodzi, stanowiły pierwszy krok w modernizacji tego obszaru. Jednak prawdziwą przełomową inwestycją było wprowadzenie łodzi o napędzie elektrycznym. To ekologiczne podejście zyskało natychmiastowe uznanie wśród turystów, którzy cenią sobie komfort i dbałość o środowisko.

Nowe Horyzonty Turystyki

Projekt „Innowacje w zakresie turystyki wodnej nad Zalewem Solińskim w Bieszczadach” wprowadził kolejne nowości, w tym 14 katamaranów spacerowych i 19 łodzi motorowych z kajutami sypialnymi, wszystkie napędzane energią elektryczną. To stawia Polańczyk w czołówce wypożyczalni łodzi elektrycznych w Polsce i Europie.

Najważniejszą innowacją jest jednak możliwość wypożyczenia łodzi bez konieczności posiadania uprawnień. To otwiera te doznania dla szerokiego grona turystów, niezależnie od ich doświadczenia żeglarskiego.

Edukacja przez Zabawę

Aby jeszcze bardziej wzbogacić wizytę nad Jeziorem Solińskim, wprowadzono interaktywną aplikację „Kraina Wilka”. Dzięki niej, odwiedzający mogą poznać historię i kulturę tego regionu w przyjemny sposób, korzystając z mobilnej trasy historycznej i rozgrywek „Group watercatching 2024”. To nowe wymiary edukacji i zabawy, które wnoszą wartość dodaną dla każdego turysty.

Zrównoważony Rozwój na Wodach Solińskich

Oprócz tych innowacji, nie zapomniano również o rzece San, która również kusi turystów swoimi atrakcjami. Współpraca między firmą Daniela Wojtasa a Gminą Lesko przynosi nową stację kajakową, tworząc nowy punkt startowy dla przygód wodnych.

Nowoczesne podejście do turystyki nad Jeziorem Solińskim nie tylko zwiększa atrakcyjność tego regionu, ale również wpisuje się w globalny trend ekologizacji branży turystycznej. Dzięki zastosowaniu energii odnawialnej, dostępności dla wszystkich turystów i interaktywnych narzędzi edukacyjnych, Polańczyk staje się liderem nowoczesnej turystyki w Polsce i Europie.

Źródło: https://wbieszczady.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...