wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zbliżają się Łódzkie Senioralia. Co będzie się działo w ramach imprezy dedykowanej osobom powyżej 60-tki?

Data:

- REKLAMA -

Od 2014 roku, Łódzkie Senioralia stają się symbolem aktywnego stylu życia dla osób powyżej 60. To dwutygodniowy festiwal organizowany przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i firmami, mający na celu zachęcenie seniorów do poszerzania wiedzy, rozwijania pasji i odkrywania nowych miejsc.

Rynek Manufaktury stanie się sercem uroczystej inauguracji, rozpoczynającej święto seniorów. Już 11 maja 2024 roku, od godziny 11:00 do 20:00, zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich odwiedzających. W namiotach partnerów będą organizowane warsztaty malowania na tkaninach, gimnastyki umysłu, a także szkolenia z automasażu dłoni z elementami refleksologii. Dla miłośników gier czekają cymbergaj, piłkarzyki, gigantyczny chińczyk i Jenga XXL. Ponadto, partnerzy przeprowadzą szkolenia z nordic walking i slow joggingu. Strefa zdrowia zapewni bezpłatne badania i pomiary, w tym badanie poziomu cukru, ciśnienia tętniczego krwi i wiele innych.

Na scenie wystąpią także znane i lubiane seniorskie grupy kabaretowe, taneczne oraz wokalne 60+. Ukoronowaniem inauguracji będzie koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, legendarnego rockmana, który obchodzi jubileuszowy rok swojej kariery artystycznej.

Od 12 do 24 maja 2024 roku, cała Łódź stanie się areną dla wydarzeń przygotowanych specjalnie dla seniorów. Spacery po historycznych miejscach, warsztaty z emisji głosu czy taniec hip hop to tylko niektóre z propozycji. Aktywności sportowe, bezpłatne badania zdrowotne, koncerty, wystawy i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Senioraliów.

24 maja 2024 roku, na zakończenie jubileuszowej edycji Senioraliów, odbędzie się urodzinowy piknik na terenie Aquaparku Fala. Wstęp do obiektu, udział w zajęciach i korzystanie ze wszystkich atrakcji będzie bezpłatne dla osób powyżej 60 roku życia. Piknik będzie pełen atrakcji, od zajęć sportowych po warsztaty plastyczne.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń będzie dostępny w informatorze, który będzie można odebrać w punktach dystrybucji gazety Łódź.pl oraz w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Elektroniczną wersję informatora znajdziecie Państwo na stronie projektu. Łódzkie Senioralia 2024 to nie tylko festiwal, to prawdziwe święto aktywności, zdrowia i radości dla seniorów.

Źródło: https://uml.lodz.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...