piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Będzie więcej połączeń kolejowych na trasie Gdynia – Hel. To wygodniejsza podróż na Półwysep!

Data:

- REKLAMA -

Dla wszystkich tych, którzy preferują podróżowanie komfortowo i bez stresu, dobra wiadomość nadchodzi z Pomorza. Od 1 maja 2024 roku liczba połączeń kolejowych na trasie Gdynia – Hel zostanie znacząco zwiększona, ułatwiając dostęp do tego malowniczego regionu nad Bałtykiem.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w każdą sobotę, niedzielę oraz święta, a także 2 maja i piątki po Bożym Ciele, pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż 21 par pociągów kursujących między Gdynią a Helem. To znaczny wzrost w porównaniu z dotychczasowymi 14 parami pociągów, co z pewnością przyczyni się do ułatwienia podróży oraz redukcji korków na drodze.

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, podkreślił, że nowy rozkład jazdy będzie zbliżony do tego obowiązującego podczas letnich wakacji szkolnych, co oznacza zwiększoną częstotliwość kursowania pociągów oraz ich pełniejsze składy. Dodatkowo, rozszerzona zostanie trasa pociągu z Chojnic do Gdyni, obejmująca również Hel, co przyniesie dodatkowe udogodnienia dla podróżujących.

Rozszerzenie oferty kolejowej na trasie Gdynia – Hel to nie tylko wygoda dla podróżujących, ale także krok w stronę rozwoju turystycznego regionu. Dzięki lepszemu dostępowi do Półwyspu Helskiego, odwiedzający będą mieli szansę łatwiej dotrzeć do atrakcji turystycznych i cieszyć się urokami tego wyjątkowego miejsca.

Dorota Patzer z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego dodatkowo podkreśliła, że nowe połączenia będą obowiązywać także w weekendy majowe, czerwcowe i wrześniowe, a od czasu rozpoczęcia wakacji szkolnych będą dostępne codziennie. Warto również wspomnieć o wydłużeniu trasy pociągów z Chojnic do Gdyni, co jeszcze bardziej ułatwi podróżowanie i zachęci turystów do odwiedzenia tego urokliwego regionu.

Zwiększenie liczby połączeń na trasie Gdynia – Hel to zdecydowany krok naprzód w rozwoju infrastruktury kolejowej Pomorza, który przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym te tereny. Pozostaje mieć nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do jeszcze większego rozwoju regionu oraz poprawy komfortu podróży dla wszystkich zainteresowanych.

Źródło: https://nadmorski24.pl/, https://www.wnp.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...