piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Kolej Wąskotorowa ruszyła w trasę – majówka na szynach w górnośląskim stylu

Data:

- REKLAMA -

1 maja, z okazji długiego majowego weekendu, Górnośląskie Koleje Wąskotorowe (SGKW) ponownie zaprosiły miłośników kolei i turystów na niezwykłą podróż z Bytomia do Tarnowskich Gór. To idealna okazja, by celebrować wiosnę oraz początek sezonu na szlakach kolejowych w wąskim torze.

Pierwszy pociąg wyruszył z peronu wąskotorowego dworca głównego w Bytomiu o godzinie 9:45, odwiedzając po drodze stacje takie jak Bytom Karb Wąskotorowy, Bytom Sucha Góra, aż do Tarnowskich Gór Kopalnia Srebra, kończąc swoją trasę na stacji w Tarnowskich Górach. Pasjonaci kolejnictwa i turyści będą mieli jeszcze okazję skorzystać z tej atrakcyjnej trasy 3 i 5 maja, a także w kolejne niedziele majowe – 12, 19 i 26 maja. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy dostępne są na stronie SGKW.

Bilety na tę niezwykłą podróż dostępne są u konduktora w dniu kursowania pociągu. Ceny biletów, zarówno normalnych, jak i ulgowych, jak również szczegółowe informacje o taryfach, można znaleźć na oficjalnej stronie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Podczas podróży pasażerowie mają również wyjątkową okazję do zwiedzania Izby Tradycji na stacji Bytom Karb Wąskotorowy, gdzie z przewodnikiem mogą odkrywać historię i tajemnice kolei wąskotorowej. Dodatkowo, na tej stacji możliwe jest zwiedzanie taboru oraz zakup pamiątek związanych z historią i działalnością kolei wąskotorowych.

Bytom i jego kolej wąskotorowa to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu Śląska. Funkcjonująca nieprzerwanie od 1853 roku linia jest uznawana za najstarszą czynną linię kolei wąskotorowej na świecie. Oferuje ona 21 km malowniczej trasy, która prowadzi przez historyczne i przyrodnicze zakątki regionu, w tym przez Suchą Górę przy rezerwacie Segiet czy Zabytkową Kopalnię Srebra.

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, założone w 2003 roku, dba o zachowanie tej unikatowej linii oraz ochronę dziedzictwa przemysłowego regionu. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i pracowników SGKW, kolej ta pozostaje żywym świadectwem przemysłowej historii Śląska, zapewniając zarówno mieszkańcom, jak i turystom niezapomniane wrażenia podróżnicze.

Źródło: bytom.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...