poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W maju odbywa się kaliski festiwal smaków, ze smakołykami pochodzącymi z wielu zakątków świata!

Data:

- REKLAMA -

Przed kaliszanami oraz turystami kolejny długi majowy weekend, a co za tym idzie – pełen atrakcji świąteczny tydzień. W tych wyjątkowych dniach, miasto Kalisz staje się miejscem spotkań miłośników kultury, sportu, turystyki i oczywiście wyśmienitego jedzenia. Dla wszystkich zainteresowanych przyjemnościami ducha i ciała, organizatorzy przygotowali trzy wyjątkowe festiwale: Azjatycki, Smaków Świata oraz Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 3-5 maja przy malowniczej baszcie „Dorotce”, zapewniając niezapomniane przeżycia kulinarne i nie tylko.

Festiwal Azjatycki: Podróż Po Kuchni Dalekiego Wschodu

Festiwal Azjatycki to prawdziwa uczta dla podniebienia miłośników kuchni dalekowschodniej. Na specjalnie przygotowanych stoiskach eksperci kulinarni zaprezentują bogactwo smaków i aromatów, które są charakterystyczne dla Azji. Od popularnych sajgonek po aromatyczny ramen i klasyczne pad thai – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz tradycyjnych dań, festiwal oferuje również możliwość degustacji słodkości znanych z różnych regionów Azji, co stanowi niezwykłe doświadczenie dla podniebienia.

Festiwal Smaków Świata: Kulinarne Podróże po Zakątkach Globu

Festiwal Smaków Świata to prawdziwa uczta dla zmysłów i okazja do odkrywania kulinarnego bogactwa różnych kultur. Podczas tego wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję spróbować smaków z różnych regionów świata, zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i poznać historię kuchni z różnych części globu. To wyjątkowa okazja, by poszerzyć horyzonty kulinarne i doświadczyć smakowej podróży po różnych zakątkach świata.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych: Spotkanie z Rzemieślniczymi Napojam

Dla koneserów alkoholi przygotowano festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. Stoiska z rzemieślniczymi winami, piwami oraz innymi trunkami zapewnią niezapomniane doznania smakowe. To doskonała okazja, by spróbować unikalnych alkoholi, których zwykle nie znajdziemy w sklepach, oraz porozmawiać z ich producentami, którzy opowiedzą o procesie ich tworzenia.

Harmonogram Imprez:

– Piątek (03.05.2024 r.): 12:00 – 21:00

– Sobota (04.05.2024 r.): 12:00 – 21:00

– Niedziela (05.05.2024 r.): 12:00 – 18:00

Zapraszamy serdecznie wszystkich na plac przy baszcie „Dorotce” w dniach od 3 do 5 maja br., gdzie czekają niezapomniane doznania kulinarno-kulturowe!

Źródło: https://www.kalisz.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...