wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Święto Konstytucji 3 maja w Poznaniu: otwarcie Kopca Wolności i liczne atrakcje

Data:

- REKLAMA -

Z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 maja, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają mieszkańców oraz turystów na Kopiec Wolności, który znajduje się nad Jeziorem Maltańskim.

W tym wyjątkowym dniu, od godziny 10:00 do 19:00, będzie możliwość wejścia na szczyt Kopca, skąd rozciąga się malowniczy widok na okolicę. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń, na Kopiec może jednocześnie przebywać tylko 20 osób. W przypadku dużej liczby chętnych, organizatorzy planują wpuszczać zwiedzających na szczyt stopniowo.

Kopiec Wolności jest tradycyjnie dostępny dla publiczności podczas najważniejszych świąt i uroczystości narodowych, stając się miejscem, gdzie mieszkańcy mogą świętować ważne dla kraju wydarzenia w pięknych i historycznych okolicznościach.

Święto Konstytucji 3 maja w Poznaniu obfitować będzie także w inne atrakcje. Na Placu Wolności odbędzie się uroczysta defilada, podczas której będzie można podziwiać występy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Dla miłośników historii i motoryzacji przewidziano przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusami, co będzie wyjątkową okazją do przeżycia kawałka historii w ruchu.

Dzień pełen będzie patriotyzmu i wspólnego świętowania, a różnorodność zaplanowanych wydarzeń sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...