wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Lublin świecił na niebiesko w ramach akcji „Miasta na niebiesko”

Data:

- REKLAMA -

W ramach obchodów Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego, Lublin włączył się po raz kolejny w międzynarodową akcję „Miasta na niebiesko”. W gestie solidarności z osobami dotkniętymi tą rzadką chorobą, 5 maja, od godziny 20:20 do 2:00 w nocy, Plac Litewski oraz Arena Lublin zostały oświetlone na niebiesko.

Nadciśnienie płucne to poważna choroba, która dotyka około 1700 osób w Polsce i znacznie więcej na całym świecie. Przez podświetlenie ważnych punktów miasta na niebiesko, organizatorzy kampanii mają nadzieję zwiększyć świadomość społeczną na temat nadciśnienia płucnego, jego objawów i konieczności szybkiego diagnozowania oraz leczenia.

„Symboliczny kolor niebieski wybrano nieprzypadkowo – to kolor ust osób cierpiących na nadciśnienie płucne, który jest jednym z symptomy choroby. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i wyzwania, z którymi mierzą się chorzy” – wyjaśnia Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

Włączenie się miasta w tę akcję jest inicjatywą Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół. Przez takie działania, Lublin staje się częścią globalnej wspólnoty dążącej do lepszego rozpoznawania i leczenia nadciśnienia płucnego.

Dla mieszkańców Lublina i odwiedzających miasto, podświetlenie na niebiesko Placu Litewskiego i Areny Lublin jest nie tylko pięknym widokiem, ale także ważnym przypomnieniem o trosce i wsparciu dla osób potrzebujących.

Źródło: lublin.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...