piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rekrutacja do żłobków we Wrocławiu – co należy wiedzieć?

Data:

- REKLAMA -

Miasto Wrocław zaprasza rodziców i opiekunów do udziału w rekrutacji do miejskich i niepublicznych żłobków, które otrzymują miejskie dofinansowanie. W tym roku dostępnych jest ponad 3,5 tysiąca miejsc, z czego 1,3 tysiąca miejsc w 17 miejskich placówkach oraz ponad 2,2 tysiąca miejsc w niepublicznych żłobkach.

Harmonogram rekrutacji:

  • 14 maja – 29 maja 2024 r.: Pierwsza przerwa w działaniu systemu rekrutacyjnego na aktualizację danych i wprowadzenie informacji o wolnych miejscach. System będzie niedostępny dla użytkowników.
  • 29 maja – 5 czerwca 2024 r.: Otwarcie systemu dla rodziców i opiekunów, którzy będą mogli składać wnioski oraz dokonywać zmian w złożonych już wnioskach, w tym wybierać preferowane żłobki.
  • 6 czerwca – 20 czerwca 2024 r.: Druga przerwa w systemie, podczas której będą przydzielane miejsca oczekującym dzieciom. Wyniki kwalifikacji będą znane 20 czerwca.
  • 20 czerwca – 3 lipca 2024 r.: Okres przeznaczony na składanie dokumentów i podpisanie umów przez rodziców, których dzieci zakwalifikowały się do przyjęcia.
  • 4 lipca – 5 lipca 2024 r.: Ostatnia przerwa techniczna w systemie przed powrotem do rekrutacji ciągłej w drugiej połowie lipca.

Nowe i zmodernizowane żłobki:

Wrocław kontynuuje inwestycje w infrastrukturę żłobkową. Od 2019 roku miasto wybudowało dwa nowe żłobki na Jagodnie (ul. Sygnałowa) oraz na Sołtysowicach (ul. Sołtysowicka), a także gruntownie przebudowało placówki na Kozanowie (ul. Dokerska) i przy ul. Krowiej. Łączne koszty tych inwestycji przekroczyły 52 mln złotych.

Rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie do żłobka przez cały rok, ale najwięcej miejsc zwalnia się w okresie wiosenno-letnim, co związane jest głównie z przejściem dzieci do przedszkoli oraz zmianą grup w żłobkach. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi miejscami i możliwościami, jakie oferują nowoczesne żłobki we Wrocławiu, oraz do aktywnego uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym.

Więcej informacji na temat rekrutacji, w tym szczegółowy harmonogram i instrukcje dotyczące systemu rekrutacyjnego, można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Wrocławia.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...