poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Krakowie odbędzie się festiwal filmowy. To święto kina, gdzie zobaczymy aż 180 filmów!

Data:

- REKLAMA -

Zapraszamy do krakowskich kin na kolejną, 64. edycję Krakowskiego Festiwalu Filmowego! Tegoroczne wydarzenie, które odbędzie się na przełomie maja i czerwca, obiecuje być prawdziwą ucztą dla miłośników kina z całego świata.

Otwarcie festiwalu będzie miało szczególny wymiar dzięki filmowi „Jestem postacią fikcyjną” w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka. To nie film biograficzny, ale uchwycony w ruchu portret wybitnego europejskiego artysty Andrzeja Seweryna. Produkcja będzie miała swoją premierę podczas ceremonii otwarcia 26 maja w kinie Kijów.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć aż 180 filmów z całego świata, spośród których część weźmie udział w festiwalowych konkursach. To prawdziwa gratka dla kinomaniaków, którzy poszukują różnorodności i głębszych przekazów w kinie.

Dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat, podczas konferencji prasowej podkreślił, że festiwal nie może być obojętny na aktualne wydarzenia na świecie. W tegorocznej edycji twórcy filmowi zwracają uwagę publiczności na tematy ukryte przed ludzkimi oczami, takie jak konflikty, problemy społeczne czy wyzwania globalne.

W ramach festiwalu odbędą się różnorodne konkursy, m.in. międzynarodowy konkurs dokumentalny, krótkometrażowy, konkurs polski oraz międzynarodowy konkurs dokumentów muzycznych DocFilmMusic. Skład jury zapowiada się imponująco, z udziałem cenionych filmowców i ekspertów z różnych krajów.

Nie zabraknie również pasma wydarzeń branżowych w ramach sekcji KFF Industry. To doskonała okazja dla reżyserów, twórców i producentów filmowych do wymiany doświadczeń, promocji swoich filmów i zdobycia nowej wiedzy na temat trendów światowych.

Tegoroczna edycja festiwalu cieszy się ogromnym zainteresowaniem twórców filmowych. Zgłoszono rekordową liczbę ponad 2,5 tysiąca filmów, co świadczy o prestiżu i znaczeniu Krakowskiego Festiwalu Filmowego w świecie kina.

Zaplanuj swoją kinową podróż już teraz! Krakowski Festiwal Filmowy to nie tylko okazja do zobaczenia światowej klasy produkcji, ale także do refleksji nad obrazem współczesnego świata i roli kina w jego interpretacji. Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

Źródło: https://krakow.tvp.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...