poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Rekordowa liczba lokali na Nocnym Szlaku Kulinarnym w Gorzowie Wielkopolskim!

Data:

- REKLAMA -

W Gorzowie Wielkopolskim zbliża się wyjątkowe wydarzenie kulinarne – Nocny Szlak Kulinarny. Tegoroczna edycja imprezy przyciąga uwagę nie tylko swoją popularnością, ale także rekordową liczbą uczestniczących lokali. Zgłosiło się aż 48 restauracji i kawiarni, co stanowi prawie dwukrotnie więcej niż podczas pierwszej edycji imprezy trzy lata temu.

Nocny Szlak Kulinarny to nie tylko festiwal jedzenia, ale także święto lokalnej gastronomii. Od momentu swojego powstania impreza przeszła długą drogę, zyskując coraz większą popularność wśród mieszkańców Gorzowa i okolic. Rekordowa liczba zgłoszeń na tegoroczną edycję potwierdza, że wydarzenie to stało się stałym punktem kulturalnego kalendarza miasta.

Czym wyróżnia się tegoroczna edycja? Bohaterką wybraną przez mieszkańców w głosowaniu jest gruszka. To właśnie ten owoc będzie królował na stołach restauracji i kawiarni biorących udział w Nocnym Szlaku Kulinarnym. Gruszka pokonała w głosowaniu pietruszkę, zdobywając przewagę wynikiem 344:133.

Nocny Szlak Kulinarny to okazja do odkrywania różnorodności gastronomicznej miasta. Uczestniczący lokale serwują dania z motywem przewodnim edycji, w tym roku – z wykorzystaniem gruszki. Jednakże nie tylko smak i jakość potraw przyciągają uczestników, ale także atrakcyjne ceny. Potrawy degustacyjne nie mogą kosztować więcej niż 15 złotych, co sprawia, że festiwal jest dostępny dla każdego.

Podczas Nocnego Szlaku Kulinarnego odbywa się również wybór lokalu, który uzyskuje zaszczytny tytuł Królowej Gorzowskiej Gastronomii. W poprzednich edycjach tytuł ten przypadł Łubu Dubu oraz Karmnikowi, który znajduje się w Parku 111. To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez mieszkańców, którzy oceniają nie tylko smak potraw, ale także atmosferę i obsługę.

Nocny Szlak Kulinarny w Gorzowie to nie tylko okazja do delektowania się wyśmienitymi potrawami, ale także spotkanie z lokalną kulturą i tradycją. Rekordowa liczba uczestniczących lokali oraz wyjątkowy temat przewodni sprawiają, że tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo. To idealna okazja, by poznawać nowe smaki, spotykać się z przyjaciółmi i cieszyć się atmosferą kulinarnego święta.

Źródło: https://gazetalubuska.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...