wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Bydgoszczy wyremontują torowisko na ulicy Toruńskiej

Data:

- REKLAMA -

Remont torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej w Bydgoszczy to istotna inwestycja, która ma na celu modernizację infrastruktury i zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej. Umożliwi ona kursowanie nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów produkowanych przez bydgoską firmę PESA, co zdecydowanie poprawi komfort i dostępność komunikacji dla mieszkańców dzielnicy Łęgnowo oraz innych części miasta.

Projekt został podzielony na dwa etapy, obejmujące różne odcinki ulicy Toruńskiej. Pierwszy etap, od ronda Toruńskiego do ul. Spokojnej, ma kosztować około 7 milionów złotych i zostanie zakończony w przyszłym roku. Drugi etap, prowadzący do pętli tramwajowej Stomil, będzie kosztować znacznie więcej – ponad 53 miliony złotych, z planowanym zakończeniem w roku 2026.

Inwestycja obejmuje nie tylko sam remont torowiska, ale również rozbudowę innych elementów infrastruktury drogowej, takich jak ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych. To pokazuje, że miasto stawia nie tylko na poprawę komunikacji tramwajowej, ale również na rozwój przyjaznych i bezpiecznych środowisk dla pieszych i rowerzystów.

Podjęcie decyzji o inwestycji by było możliwe dzięki jednogłośnemu wsparciu radnych miasta Bydgoszczy, którzy na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zatwierdzili zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dzięki temu możliwe było uruchomienie niezbędnych środków na realizację tego projektu.

Modernizacja torowiska to ważny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców Bydgoszczy oraz zwiększenia atrakcyjności miasta jako miejsca przyjaznego dla mieszkańców i turystów. Wprowadzenie nowoczesnych tramwajów z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności i komfortu podróży komunikacją miejską.

Źródło: bydgoszczinformuje.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...