piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Lublinie rozbudują ścieżki rowerowe

Data:

- REKLAMA -

Miasto Lublin znane jest ze swojego zaangażowania w poprawę infrastruktury rowerowej, niebawem zakończy budowę nowej drogi rowerowej w malowniczym wąwozie Rury. Ten projekt to tylko początek ambitnego planu rozbudowy tras dla rowerzystów, który obejmie także nowe inwestycje na ul. Lwowskiej, wzdłuż ul. Nałęczowskiej oraz al. Warszawskiej.

Kolejne etapy planu już są przygotowywane, a miasto ogłosiło szczegóły przyszłych inwestycji. W ramach nowego przedsięwzięcia, które ruszy już wkrótce, mieszkańcy mogą spodziewać się rozbudowy następujących tras:

  1. Al. Kraśnicka – Projekt zakłada budowę drogi rowerowej i przebudowę chodnika na odcinku od ul. Zana do ul. Roztocze, co znacznie poprawi dostępność i bezpieczeństwo rowerzystów oraz pieszych.
  2. Ul. Orkana – W planach jest nowa droga rowerowa oraz modernizacja chodnika od ul. Rycerskiej do ul. Roztocze.
  3. Ul. Zwycięskiej – Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej oraz renowację chodnika od ul. Orkana do al. Kraśnickiej.
  4. Ul. Smoluchowskiego i Herberta – Oprócz nowych tras rowerowych, planowana jest przebudowa chodników i infrastruktura przystankowa, co ułatwi dostęp do lokalnego transportu publicznego.
  5. Ul. Podzamcze i Walecznych – W tych lokalizacjach przewidziano budowę dróg rowerowych oraz przebudowę chodników, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników.
  6. Ul. Plewińskiego, Spiessa i Braci Krausse – Planowane są kompleksowe prace obejmujące budowę i modernizację dróg rowerowych oraz chodników, a także rozbudowa infrastruktury przystankowej.
  7. Ul. Sławinkowska – Projekt zakłada stworzenie nowej drogi dla rowerów i pieszych, która połączy istniejący zjazd z ulicy z już istniejącą ścieżką przy al. Solidarności.

Te nowe inwestycje są częścią szerszej strategii miasta mającej na celu promowanie zdrowszych form mobilności, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i stworzenie bardziej przyjaznego środowiska dla mieszkańców i turystów. Planowana rozbudowa sieci ścieżek rowerowych nie tylko zwiększy atrakcyjność miasta jako miejsca przyjaznego rowerzystom, ale również przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg.

Realizacja tych projektów, w połączeniu z zaangażowaniem lokalnych władz i mieszkańców, ma szansę uczynić miasto liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju transportu w regionie.

Źródło: lublin.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...