wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Budżet Obywatelski Opola 2025: twoja szansa na wpłynięcie na rozwój miasta

Data:

- REKLAMA -

Już po raz jedenasty mieszkańcy Opola mają wyjątkową okazję zdecydować, jak zostaną wydane środki z lokalnego budżetu w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025. To szansa dla każdego obywatela, aby aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przestrzeni miejskiej oraz wprowadzaniu innowacji, które poprawią jakość życia w mieście.

Ile środków zostanie przeznaczonych?

W tegorocznej, jedenastej edycji Budżetu Obywatelskiego, do dyspozycji mieszkańców przekazano łącznie 7 300 000 zł. Pieniądze te zostały podzielone na projekty ogólnomiejskie oraz projekty dzielnicowe, co pozwala na szerokie spektrum inicjatyw zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnomiejskim. W ramach funduszy przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie, dostępne jest do 1 500 000 zł, natomiast projekty dzielnicowe mogą liczyć na sumę 5 800 000 zł.

Kto może zgłosić projekt?

Do zgłaszania projektów uprawniony jest każdy mieszkaniec Opola, bez ograniczeń wiekowych. Należy jednak pamiętać, że osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę opiekuna prawnego na zgłoszenie inicjatywy. Zgłoszenia projektów przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną przez dedykowaną platformę, dostępną pod adresem https://bo.opole.pl.

Jak i kiedy można zgłosić projekt?

Zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025 jest możliwe od 14 do 28 maja 2024 roku. Wszystkie niezbędne informacje na temat procesu zgłaszania, uzyskiwania poparcia oraz samego głosowania, które odbędzie się jesienią tego roku, są dostępne na wspomnianej platformie. To tutaj mieszkańcy mogą również znaleźć szczegółowe dane dotyczące kwot granicznych dla poszczególnych typów projektów, co pozwala na precyzyjne dostosowanie propozycji do ram finansowych.

Potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku?

Miasto Opole zapewnia wsparcie dla wszystkich zainteresowanych poprzez Centrum Dialogu Obywatelskiego. Można tam uzyskać pomoc osobistą, telefoniczną lub mailową w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Szczegóły kontaktowe to:

  • Telefon: 77 44 61 568
  • Email: bo.opole@um.opole.pl
  • Adres: Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Damrota 1, Opole.

Czemu warto wziąć udział?

Budżet Obywatelski to nie tylko możliwość finansowania projektów, ale również okazja do realnego wpływu na zmiany w mieście. Każdy projekt może przyczynić się do poprawy infrastruktury, zwiększenia bezpieczeństwa, rozbudowy przestrzeni rekreacyjnych czy też wprowadzenia rozwiązań proekologicznych. Zachęcamy mieszkańców Opola do aktywnego uczestnictwa w procesie decyzyjnym i wykorzystania tej unikalnej formy demokracji lokalnej do tworzenia miasta przyjaznego dla wszystkich jego mieszkańców.

Źródło: Opole.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...