poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Białymstoku jest już 93 pojemniki na elektrośmieci

Data:

- REKLAMA -

W Białymstoku zauważalne są nowatorskie kroki w kierunku efektywnej gospodarki odpadami elektrycznymi i elektronicznymi. Mieszkańcy tego miasta mają teraz łatwiejszy dostęp do recyklingu elektrośmieci dzięki wprowadzeniu specjalistycznych pojemników wyróżniających się charakterystycznym czerwonym kolorem. Te tak zwane „elektrobudki”, których na terenie miasta znajduje się aż 93, to część szerokiego programu zarządzania odpadami, realizowanego w ramach współpracy miasta z Fundacją Odzyskaj Środowisko i firmą MB Recycling.

Bezpieczne i nowoczesne rozwiązania

Czerwone pojemniki na elektrośmieci nie tylko są estetycznie dopasowane do miejskiego krajobrazu, ale także wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania. System zabezpieczeń pojemników uniemożliwia niekontrolowane wyjmowanie zawartości, co jest kluczowe zarówno dla bezpieczeństwa, jak i ochrony środowiska. Dzięki nowoczesnym technologiom monitorowania i logistyki, miasto Białystok może skupić się na efektywnym gromadzeniu i przetwarzaniu elektroodpadów bez dodatkowych kosztów związanych z naprawą czy zabezpieczaniem pojemników.

Imponujące rezultaty

Wprowadzenie systemu zbiórki elektrośmieci przyniosło imponujące rezultaty. Zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki, podkreśla, że dzięki rozmieszczeniu pojemników efektywność zarządzania elektrośmieciami wzrosła o około 400%. Dane są znaczące – jeśli w 2022 roku zebrano 28 ton elektroodpadów, to w 2023 roku, już po wdrożeniu systemu pojemników, liczba ta wzrosła do 128 ton.

Dodatkowe usługi dla mieszkańców

Warto również wspomnieć, że firma MB Recycling oferuje dodatkową usługę odbioru dużych urządzeń AGD bezpośrednio z domów mieszkańców Białegostoku, co jest realizowane bez dodatkowych opłat. Usługa ta, wymagająca wcześniejszego kontaktu z firmą, jest istotnym udogodnieniem, szczególnie dla osób nieposiadających możliwości samodzielnego transportu większego sprzętu do punktów recyklingu.

Znaczenie dla środowiska

Inicjatywa Białegostoku w zakresie zarządzania elektroodpadami stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i świadomości ekologicznej. Poprzez efektywne wykorzystanie zasobów i minimalizację odpadów, miasto staje się przykładem do naśladowania w zakresie ochrony środowiska. Rozwiązania te nie tylko pomagają chronić naszą planetę, ale również podnoszą jakość życia mieszkańców, umożliwiając łatwiejsze i bardziej odpowiedzialne pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...