poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Gdańsku, na wakacjach odbędzie się impreza  – Jarmark Św. Dominika. Co będzie się działo?

Data:

- REKLAMA -

Już wkrótce wypełnią się uliczki Głównego Miasta Gdańska kolorowymi kramami, zapowiadając nadejście jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń – Jarmarku Św. Dominika 2024. Tradycja sięga 1260 roku i stanowi nieodłączny element letniego krajobrazu Pomorza. To trzy tygodnie pełne handlu, kulinarnych doznań i rozrywki, które każdego roku przyciągają tłumy zarówno z kraju, jak i zza granicy, w tym roku od 27 lipca, aż do 18 sierpnia.

Wzorem lat poprzednich, organizatorzy, na Międzynarodowe Targi Gdańskie, już teraz przyjmują zgłoszenia od zainteresowanych wystawców. Przestrzeń jarmarku jest miejscem nie tylko dla rzemieślników i artystów, ale także dla twórców nowoczesnego wzornictwa oraz producentów regionalnych specjałów kulinarnych. Oczekiwane są także nietuzinkowe propozycje gastronomiczne, które zachwycą podniebienia miłośników „food and go”.

Historia Jarmarku Św. Dominika to nie tylko opowieść o handlu i zabawie, lecz także o niezwykłych wydarzeniach, które wzbogacały atmosferę festiwalu. Przez wieki pojawiały się tu niezwykłe atrakcje, takie jak pierwszy lot balonu czy prezentacja mechanicznej dorożki, będącej prototypem współczesnego samochodu. To właśnie podczas Jarmarku Św. Dominika zdarzały się rzeczy niezwykłe, które zadziwiały i inspirowały kolejne pokolenia.

Coroczna edycja jarmarku to także nie tylko miejsce dla wystawców, ale także dla partnerów i sponsorów, którzy mają okazję promować swoje marki w specjalnie zaaranżowanych strefach. W tym roku po raz pierwszy powstanie Strefa Miast i Regionów na Przystanku Smaków, która zaprezentuje najpiękniejsze zakątki Polski i zachęci do ich odwiedzenia.

Sukces Jarmarku Św. Dominika nie pozostaje niezauważony – w rankingu Forbesa znalazł się w Top 10 najfajniejszych wydarzeń kulturalno-handlowych w Europie, obok takich ikon jak monachijski Oktoberfest czy Dni Św. Patryka w Dublinie. To dowód na to, że jakość tej imprezy doceniana jest także poza granicami Polski.

Podczas tegorocznej edycji Jarmarku Św. Dominika czekają nas liczne atrakcje i wydarzenia stałe, które zachwycą zarówno mieszkańców, jak i turystów. Przystanki Smaków, Pod Żaglami, Przygoda na Targu Rybnym czy Równość przy ul. Rajskiej to tylko niektóre z miejsc, które będą tętnić życiem i radością przez trzy tygodnie trwania imprezy.

Już teraz warto zacząć odliczać dni do tego niezapomnianego wydarzenia, które każdemu zapewni chwile pełne magii, inspiracji i cudów. Zaglądając do Gdańska na wakacjach, koniecznie odwiedźcie Jarmark Św. Dominika 2024 – nie może Was tam zabraknąć!

Źródło: https://www.gdansk.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...