piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zbliża się Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi. To konfrontacja młodych talentów aktorskich!

Data:

- REKLAMA -

20 maja ożyje serce teatralnej Łodzi, gdy rozpocznie się 42. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych. To nie tylko wyjątkowa okazja dla studentów i absolwentów szkół teatralnych, by po raz ostatni wystąpić na scenie w akademickim składzie, ale także możliwość konfrontacji z publicznością i oceną jury.

Przez cały festiwalowy tydzień łodzkie sceny zapełnią się 15 spektaklami, w których wystąpią studenci z renomowanych uczelni teatralnych, takich jak Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, filie tej uczelni w Bytomiu i Wrocławiu, Akademia Teatralna w Warszawie oraz Wydział Aktorski Szkoły Filmowej w Łodzi.

Dyplomowe przedstawienia, które zagoszczą na deskach teatrów, zostaną ocenione przez prestiżowe jury w składzie: Wojciech Faruga, Jacek Kopciński, Anka Sasnal, Agnieszka Smoczyńska oraz Eliza Kujan z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To właśnie oni wyłonią tegorocznych zwycięzców festiwalu.

Spektakle odbędą się w dobrze znanych przestrzeniach teatralnych, takich jak Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Teatr Studyjny, Teatr Lalek Arlekin oraz Szkole Filmowej w Łodzi.

To jednak nie wszystko, co czeka uczestników festiwalu. W ramach wydarzenia towarzyszącego „Laureaci FST na wielkim ekranie” zostaną zaprezentowane filmy z udziałem aktorów, którzy już mają za sobą moment inicjacji artystycznej. Po projekcjach planowane są spotkania z ich udziałem, które pozwolą na bliższe poznanie ich twórczości i doświadczeń.

Warto również zaznaczyć, że na wszystkie projekcje i spotkania wstęp jest wolny, co czyni festiwal dostępnym dla każdego miłośnika teatru i sztuki.

Ponadto, w programie festiwalu znajdują się także spotkania z jury, spektakle offowe, pokazy warsztatów dramaturgicznych przygotowanych we współpracy z Agencją Dramatu i Teatru oraz projekcja filmu dokumentalnego „Zostać Aktorem” w reżyserii Karola Włudarczyka i Barbary Fronc.

42. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi obiecuje być wyjątkowym wydarzeniem, które połączy w sobie talent, pasję i niepowtarzalną atmosferę teatru. Czekamy na to spotkanie z młodymi talentami i ich twórczością!

Źródło: https://lodz.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...