poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Trwa w wielu polskich miastach, m.in. w Warszawie „Rowerowy Maj”. Na czym polega cała akcja? O co w niej chodzi?

Data:

- REKLAMA -

Coroczny Rowerowy Maj w Warszawie staje się nie tylko tradycją, ale też symbolem zmiany, angażując w aktywną mobilność coraz większą liczbę uczestników. Tegoroczna siódma edycja przynosi rekordowe liczby zgłoszeń i obiecuje jeszcze większą radość, zdrowie i troskę o środowisko.

Zgłoszenie się 501 placówek, w tym 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych, na siódmą edycję Rowerowego Maja jest wyraźnym sygnałem rosnącej świadomości społecznej. To nie tylko liczby, lecz także zaangażowanie społeczności szkolnej, rodziców i nauczycieli w promowanie zdrowego stylu życia i ochronę środowiska.

Poprzednia edycja przyniosła imponujące wyniki, z ponad sto tysiącami uczestników wykonujących ponad dwa miliony aktywnych przejazdów. To nie tylko liczby, ale też historia każdego uczestnika, który wybrał aktywny środek transportu i uczynił mały, ale istotny krok w kierunku lepszego środowiska.

Rowerowy Maj nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale też kształtuje zdrowe nawyki transportowe i świadomość ekologiczną. Przesiadka z samochodu na rower czy hulajnogę to nie tylko zabawa, ale też realny wpływ na jakość powietrza i redukcję emisji CO2. To także okazja do integracji społecznej i budowania wspólnoty w szkole i przedszkolu.

Kampania skupia się na zabawie, rywalizacji i zdobywaniu nagród, które dodatkowo motywują uczestników do aktywności. Naklejki, dzienniczki rowerowe, plakaty klasowe – to wszystko buduje atmosferę wspólnej zabawy i pozytywnej rywalizacji. Piknik podsumowujący w Parku Bródnowskim to doskonała okazja do świętowania osiągnięć i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Rowerowy Maj to nie tylko lokalna inicjatywa – to symbol zmiany, który ma potencjał inspirować inne miasta i społeczności do podobnych działań. Promując zrównoważoną mobilność i ekologiczne zachowania, kampania staje się częścią większego ruchu na rzecz lepszego świata.

Rowerowy Maj 2024 to nie tylko wydarzenie, to manifestacja zmiany i zaangażowania społecznego. Poprzez zabawę, rywalizację i edukację, kampania staje się narzędziem w kształtowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Czyńmy małe kroki, pedałujmy do przodu i cieszmy się razem z każdym aktywnym przejazdem, bo każdy liczy się w budowaniu lepszego jutra.

Źródło: https://warszawa19115.pl/, https://rowerowymaj.eu/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...