piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Krakowie otwarto Ogród Krakowianek

Data:

- REKLAMA -

Mieszkańcy Krakowa mają teraz nowe miejsce do odpoczynku i refleksji – Ogród Krakowianek, który właśnie został otwarty tuż obok Nowego Kleparza i Fortów Kleparz. To niezwykłe miejsce oferuje nie tylko piękne otoczenie do spacerów, ale również edukacyjną ścieżkę przypominającą historię emancypacji kobiet w Polsce i na świecie.

Jednym z kluczowych punktów w ogrodzie jest tablica upamiętniająca datę 28 listopada 1918 roku, która symbolizuje uzyskanie przez Polki praw wyborczych. To wydarzenie miało ogromne znaczenie w walce o równość płci i jest ważnym elementem historycznym, który warto pamiętać.

Charakterystycznym elementem ogrodu są pomalowane na czerwono pergole, które ozdobione zostały inspirującymi słowami: „wolność, równość, siła”. Te symbole przypominają odwiedzającym o fundamentalnych wartościach, które leżą u podstaw ruchu emancypacyjnego.

Na terenie o powierzchni 39 arów zasadzono kilka tysięcy roślin, w tym kwiaty, krzewy, pnącza oraz 100 drzew. Wśród roślin można znaleźć róże, liliowce, tulipany, powojniki, klony czerwone oraz robinie akacjowe. Różnorodność roślinności tworzy kolorowe i pachnące otoczenie, które zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ogród Krakowianek oferuje także liczne zacienione ławki, na których mieszkańcy mogą odpocząć, ciesząc się spokojem i urodą przyrody. To idealne miejsce na relaks po ciężkim dniu, spotkania z przyjaciółmi czy chwile refleksji w otoczeniu pięknej natury.

Otwarcie Ogrodu Krakowianek to ważne wydarzenie dla Krakowa, nie tylko ze względu na jego walory estetyczne i rekreacyjne, ale także jako miejsce edukacji i refleksji nad historią praw kobiet. Miasto zachęca wszystkich mieszkańców i gości miasta do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca i zanurzenia się w jego niezwykłej atmosferze.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...