piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zielona Góra: lotnisko w Babimoście bije rekordy!

Data:

- REKLAMA -

Lotnisko w Babimoście, będące częścią Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost, notuje imponujący wzrost liczby pasażerów. Dane za pierwszy kwartał 2024 roku wskazują na obsłużenie ponad 12 tysięcy osób, co stanowi wzrost o około 167% w porównaniu z analogicznym okresem sprzed pandemii koronawirusa w 2019 roku.

Urząd Marszałkowski podaje, że tylko w kwietniu skorzystało z usług lotniska około 4,2 tysiąca mieszkańców. Głównymi kierunkami lotów pozostają Warszawa oraz Marsa Alam w Egipcie. Dodatkowo, uruchomiono połączenia do Hurghady, a w planach są także czarterowe loty do Albanii, Tunezji oraz Turcji.

Według stowarzyszenia portów lotniczych ACI Europe, port Zielona Góra – Babimost notuje największy w Europie wzrost liczby pasażerów w kategorii małych lotnisk, obsługujących mniej niż milion osób rocznie. Ten sukces pozwala nam wyprzedzić inne liderujące lotniska, takie jak batumi w Gruzji czy Vilhelmina w Szwecji.

Warto również zauważyć, że w Babimoście planuje się budowę nowoczesnego terminala wraz z nową płytą postojową o imponującej powierzchni około 24 tysięcy metrów kwadratowych. Po zrealizowaniu tej inwestycji przewidywana jest wzrost przepustowości lotniska do około 150 tysięcy pasażerów rocznie.

Ten dynamiczny rozwój lotniska w Babimoście ma potencjał nie tylko przyciągnąć większą liczbę podróżnych, ale także przyczynić się do wzrostu gospodarczego regionu poprzez rozwój infrastruktury turystycznej oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej. Wdrażane inwestycje stanowią ważny krok w kierunku umocnienia pozycji lotniska na mapie europejskich portów lotniczych oraz wzmocnienia jego roli jako kluczowego węzła komunikacyjnego.

Źródło: UM Zielona Góra

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...