piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Zielona Góra wprowadza nowy system rowerów miejskich: Roovee i Orange Polska nowymi operatorami

Data:

- REKLAMA -

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na dwóch kółkach w Zielonej Górze. Od 29 maja znów będzie można korzystać z miejskiego systemu wypożyczalni rowerów, który teraz będzie działał na trochę innych zasadach. Nowym operatorem systemu zostało konsorcjum firm Orange Polska i Roovee.

Roovee to polski system bezobsługowych stacji wypożyczalni rowerów czwartej generacji, który umożliwia wygodne i ekologiczne poruszanie się po mieście. W Zielonej Górze dostępnych będzie 350 rowerów rozmieszczonych w 40 strefach parkowania. Strefy te będą wyposażone w specjalne stojaki, które pomogą utrzymać porządek. W przypadku braku miejsca w stojaku, klient może zwrócić rower, stawiając go obok stojaka i używając podpórki. Aby zakończyć przejazd, wystarczy ręcznie zamknąć zamek Roovee (Roovee Lock) na tylnym kole.

Nowością jest to, że zakończenie wypożyczenia nie wymaga odstawienia roweru do stacji rowerowej. Podróż można zakończyć w dowolnym miejscu obszaru funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, jednak będzie się to wiązało z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem.

Aby korzystać z rowerów, konieczne będzie założenie konta w aplikacji ROOVEE, co można zrobić za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej: https://my.roovee.eu/. Opłata wstępna wynosi 10 zł i można ją wykorzystać na przejazdy rowerami. Weronika Piekarz z Działu Obsługi Klienta i Marketingu firmy Roovee wyjaśnia, że środki wpłacone na konto ROOVEE mogą być wykorzystane w dowolnym momencie i w dowolnej miejscowości, w której działa system rowerów miejskich. Dodaje także, że w przypadku niewykorzystania środków w ciągu 180 dni od wpłaty, zostaną one automatycznie zwrócone na konto bankowe, z którego zostały wpłacone.

Rowery ROOVEE można wypożyczyć na trzy sposoby: poprzez aplikację mobilną, SMS lub kontaktując się z całodobowym Biurem Obsługi Klienta. Przejazd do 20 minut będzie bezpłatny, od 21 do 60 minut kosztować będzie 2 zł, a za każdą następną godzinę zapłacimy 4 zł. Opłata będzie naliczana za rozpoczęty czas wypożyczenia. Jeśli użytkownik nie posiada smartfona ani dostępu do internetu, zarejestrować się w systemie można w Visit Zielona Góra – Informacja Turystyczna przy ul. Stary Rynek 1, a wypożyczeń dokonywać przez SMS lub kontakt z BOK.

Nowy system ma na celu ułatwienie poruszania się po mieście oraz promowanie ekologicznego środka transportu, jakim jest rower. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z nowej oferty i cieszenia się jazdą na rowerze miejskim w Zielonej Górze.

Źródło: UM Zielona Góra

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...