wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Roztańczona parada na Piotrkowskiej: 9. edycja Swingowego Spaceru

Data:

- REKLAMA -

Dziś, 19 maja, Łódź ożyje dźwiękami jazzu i energią tańca podczas 9. edycji roztańczonego korowodu, który przejdzie ulicą Piotrkowską. Wydarzenie to stało się już tradycją, gromadzącą miłośników muzyki i tańca w sercu miasta.

O godzinie 14:00 z Pasażu Rubinsteina wyruszy zabytkowa ciężarówka, na której pokładzie zasiądzie zespół Sweet & Hot Jazzband. Ich repertuar wypełnią dixielandowe utwory, przenosząc uczestników do lat 20. i 30. minionego wieku. W rytm muzyki, tancerze zaprezentują lindy hopa – pełen energii taniec wywodzący się z nowojorskiego Harlemu.

Parada przemierzy Piotrkowską w kierunku niedawno odnowionego Placu Wolności, zatrzymując się na dwóch muzycznych przystankach. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do dołączenia i spróbowania swoich sił na parkiecie. „Każdy, kto ma ochotę może wkroczyć wtedy na parkiet najpiękniejszej, łódzkiej ulicy” – podkreślają, dodając, że doświadczenie w tańcu nie jest wymagane.

Atmosfera wydarzenia zostanie dodatkowo wzbogacona przez uczestników, którzy pojawią się w strojach w stylu retro, a zwłaszcza w grochach. To doskonała okazja, by przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych lat.

Tegoroczną edycję wyróżnia wyjątkowy punkt programu: młodzi i uzdolnieni muzycy ze Studio Wokalnego Fabryka Brzmienia zaśpiewają swingowe i jazzowe klasyki, dodając wydarzeniu nowego wymiaru.

Roztańczony korowód jest współfinansowany z budżetu Miasta Łodzi, co świadczy o wsparciu władz miejskich dla takich inicjatyw kulturalnych, które integrują mieszkańców i ożywiają przestrzeń publiczną.

Nie przegapmy tej niezwykłej okazji do wspólnej zabawy, tańca i słuchania muzyki na żywo w samym sercu Łodzi!

Źródło: Miasto Łódź

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...