piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Neony znów rozświetlą Poznań

Data:

- REKLAMA -

Poznań ma szansę ponownie stać się miastem pełnym świetlnych znaków, dzięki konkursowi „Neonowy Poznań”, który właśnie ruszył. Do 20 czerwca można zgłaszać projekty neonów, a najlepsze z nich zostaną zrealizowane i zawisną na budynkach w mieście.

Powrót do neonowej tradycji

 • Powrót do lat 70.
  W latach 70. Poznań był znany z licznych neonów, które zdobiły miejskie ulice. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta, podkreśla, że celem konkursu jest powrót do tej świetlnej tradycji. W zeszłym roku podobna inicjatywa skierowana była do podmiotów z centrum miasta, natomiast tegoroczny konkurs obejmuje całe miasto.

Zasady konkursu

 • Wybór projektów
  Kapituła konkursowa, składająca się z przedstawicieli urzędu miasta oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, oceni zgłoszone projekty pod kątem innowacyjności, walorów artystycznych i wizualnych, a także realności kosztów wykonania. Projekty oryginalne, kreatywne i dopasowane do miejsca mają największe szanse na wygraną.
 • Nagrody i realizacja
  Łączna wartość nagród w konkursie wynosi 100 tys. zł, przy czym koszt wykonania jednego neonu nie powinien przekroczyć 15 tys. zł. Ogłoszenie laureatów nastąpi na początku przyszłego roku. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane zgodnie z wytycznymi i po uzyskaniu niezbędnych zgód na ich zawieszenie.

Kto może wziąć udział?

 • Uczestnicy
  Do konkursu mogą zgłaszać się osoby fizyczne, firmy oraz wspólnoty mieszkaniowe, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości w Poznaniu. Każdy uczestnik może złożyć jedno zgłoszenie, zawierające maksymalnie trzy propozycje neonów.
 • Zgłoszenie projektu
  Zgłoszenia konkursowe, wraz z projektem neonu i zgodą właściciela nieruchomości, należy złożyć w wersji papierowej do Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP oraz w wersji elektronicznej na adres rewitalizacja@um.poznan.pl. Formularz konkursowy i projekt muszą być przygotowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie konkursu.

Dodatkowe informacje i narzędzia pomocnicze

Zainteresowani mogą kontaktować się z organizatorami konkursu pod numerem telefonu 61 878 50 10 lub mailowo: kp@um.poznan.pl. Aby zapewnić zgodność neonów z obowiązującymi przepisami, uczestnicy mogą skorzystać z narzędzi takich jak wyszukiwarka do uchwały krajobrazowej oraz „Szyldownik”, które są dostępne na stronach miasta:

Konkurs „Neonowy Poznań” to doskonała okazja, aby dodać miastu blasku i kreatywności, jednocześnie nawiązując do jego historycznej świetlnej tradycji. Czekamy na nowoczesne i pomysłowe projekty, które rozświetlą ulice Poznania i staną się jego nowymi wizytówkami.

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...