piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowy Plac Zabaw w Bytomiu: inwestycja w zielone przestrzenie

Data:

- REKLAMA -

W Szombierkach, dzielnicy Bytomia, powstał nowoczesny plac zabaw, który zastąpił stary, wysłużony obiekt przy ul. Zakątek. We wtorek, 21 maja, najmłodsi mieszkańcy zyskali nowe miejsce do zabawy, wykonane z naturalnych materiałów, które oferuje różnorodne atrakcje i sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Nowy plac zabaw – nowe możliwości

W ramach współpracy gminy Bytom i spółki InPost, powstał plac zabaw, który doskonale wpisuje się w ideę rewitalizacji przestrzeni publicznej i terenów zielonych. Nowy obiekt składa się z sześciu urządzeń: huśtawki typu bocianie gniazdo, bujaka, zestawu sprawnościowego, karuzeli, tablicy edukacyjnej oraz zestawu wielofunkcyjnego ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki. Plac zabaw został również wyposażony w nowe alejki, ławki, kosze na śmieci, a całość ozdobiona jest drewnianymi płotkami i zielenią.

Koszt inwestycji wyniósł 270 tys. zł, z czego 63 tys. zł to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia, wyraził nadzieję, że plac zabaw będzie służył dzieciom przez wiele lat, będąc miejscem bezpiecznym i sprzyjającym wypoczynkowi oraz aktywności fizycznej.

Współpraca gminy i InPost

Nowy plac zabaw powstał dzięki współpracy między gminą Bytom a firmą InPost, która realizuje swoje zobowiązania w ramach programu „Green City”. Ariel Wojciechowski, menadżer ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City, podkreślił znaczenie tej inicjatywy jako odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności oraz przykład efektywnej współpracy między samorządem a biznesem.

Program „Green City” ma na celu wspieranie rozwoju polskich miast w zgodzie z ideą „smart city”, poprzez oferowanie nowoczesnych usług, rozwój ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Nowy plac zabaw w Szombierkach jest jednym z elementów długofalowej strategii InPost, której celem jest wprowadzanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań w miastach.

Zielona przyszłość Bytomia

Dzięki współpracy z firmą InPost, Bytom dołącza do grona miast realizujących nowoczesne, proekologiczne inicjatywy. Program „Green City” wspiera nie tylko rozwój infrastruktury, ale również edukację ekologiczną mieszkańców, promując zdrowy tryb życia i ochronę środowiska. Nowy plac zabaw to krok w stronę zielonej, przyjaznej przestrzeni, która sprzyja integracji społecznej i rozwojowi dzieci.

Plac zabaw przy ul. Zakątek to inwestycja w przyszłość najmłodszych mieszkańców Bytomia. Dzięki nowoczesnym i bezpiecznym urządzeniom oraz estetycznemu otoczeniu, dzieci mogą cieszyć się aktywną zabawą na świeżym powietrzu, co jest niezwykle ważne dla ich zdrowia i rozwoju.

Źródło: bytom.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...