piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Poznańskie Juwenalia 2024: Święto studentów pełne muzyki, zabawy i refleksji

Data:

- REKLAMA -

Poznańskie Juwenalia 2024 to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają nie tylko studenci, ale również mieszkańcy miasta. Tradycyjnie organizowane od wielu lat, tegoroczne święto studentów odbędzie się w dniach 23-25 maja. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w kulturze akademickiej, cieszyć się muzyką na żywo, uczestniczyć w inspirujących dyskusjach oraz bawić się w strefie animacji.

Program muzyczny

Jednym z głównych punktów Poznańskich Juwenaliów są koncerty, które odbywają się każdego wieczoru na terenie parku im. Jana Pawła II. Festiwal rozpocznie się Kosmicznym Pochodem Juwenaliowym, który przejdzie przez ulice miasta, tworząc barwny i radosny korowód studentów. Trasa przemarszu prowadzić będzie od placu Adama Mickiewicza, przez ulice Święty Marcin, Ratajczaka, Kościuszki, Krakowską i Strzelecką, aż do Drogi Dębińskiej, gdzie uczestnicy wejdą na teren festiwalu.

Na Scenie Głównej zagrają w czwartek: PRO8L3M, Donguralesko, Brat Pete i DJ Soina. W piątek publiczność będą bawić Kacperczyk, Kaz Bałagane, Muted Message i Natura2000. Ostatniego dnia festiwalu wystąpią legendarna grupa Kult, Zdechły Osa oraz USO 9001. Na Małej Scenie również nie zabraknie emocji – zagrają m.in. Arkadiusz BoZki, Signal Lost, Boron, SD BOY, PASS, agt x rokomob, Arlekin, Violet Ambulance, Ananas, Palmowski, Max Charm & Dirty Daniels oraz odbędzie się bitwa freestylowa.

Forum Juwenaliowe: miejsce na dyskusję

Poznańskie Juwenalia to nie tylko muzyka i zabawa, ale także czas na refleksję i rozmowy o ważnych kwestiach. Tegoroczne Forum Juwenaliowe skupi się na temacie „Studencki rollercoaster emocji – radzenie sobie ze stresem, lękiem i depresją, czyli otwarcie o zdrowiu psychicznym.” Dyskusje rozpoczną się o godzinie 19.00 na Małej Scenie i wezmą w nich udział eksperci, tacy jak dr Agnieszka Mościcka-Teske oraz prof. Monika Frąckowiak-Sochańska.

Już przed festiwalem odbyły się ważne spotkania, w tym rozmowa z ministrem nauki Dariuszem Wieczorkiem na temat szkolnictwa wyższego oraz prelekcja dr. Wojciecha Świdra o inwestowaniu małych kwot i budowaniu przyszłości.

Strefa animacji i atrakcje

Nieodłącznym elementem Juwenaliów jest strefa animacji, która zapewnia rozrywkę i integrację. W tym roku organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, w tym karaoke, PubQuiz, przeciąganie liny, flanki oraz nowości takie jak małe miasteczko gier, łowienie jabłek i rzucanie do celu. Wolontariusze zadbają o dobrą atmosferę, ucząc układów tanecznych i animując zabawę.

Informacje praktyczne

Teren festiwalu będzie podzielony na kilka stref, w tym masową strefę koncertową oraz strefy gastronomiczne. Cały obszar jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Bramy będą otwierane o godzinie 18.30, a uczestnicy powinni mieć przy sobie wcześniej załadowane lub wydrukowane bilety, aby skrócić czas oczekiwania w kolejkach. Wejściówki można nabyć online, a więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej oraz na Facebooku wydarzenia.

Poznańskie Juwenalia 2024 to czas radości, muzyki, dyskusji i integracji. To nie tylko największy festiwal kultury studenckiej i akademickiej w regionie, ale także doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i spędzenia niezapomnianych chwil w gronie przyjaciół. Do zobaczenia w Poznaniu!

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...