piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

A może ostatni weekend maja w Gdyni?

Data:

- REKLAMA -

Ostatni majowy weekend to doskonała okazja, aby spędzić wolny czas w Gdyni, pełnej atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Miasto przygotowało szeroki program aktywności, które zadowolą zarówno miłośników muzyki, sztuki, jak i rodzinne grona. Poniżej przedstawiamy najważniejsze atrakcje na nadchodzący weekend.

Delfinalia Powracają

Po pięciu latach przerwy, festiwal muzyczny Delfinalia ponownie zagości w Gdyni. Ten wyjątkowy festiwal, integrujący całą społeczność akademicką, odbędzie się w dniach 24-25 maja. Na scenie wystąpią popularni artyści tacy jak Smolasty, Chivas, Szpaku, Zeamsone, Paluch, Dziarma oraz Kalush. Bilety można nabyć przez stronę internetową wydarzenia.

10. Edycja Open House Gdynia

Fani architektury i designu będą mieli okazję uczestniczyć w jubileuszowej 10. edycji Open House Gdynia, która potrwa od 23 do 26 maja. Festiwal ten otwiera drzwi do wyjątkowych wnętrz i budynków, często na co dzień niedostępnych dla publiczności. Szczegółowy program i informacje o zapisach na poszczególne wydarzenia można znaleźć na oficjalnych stronach festiwalu oraz gdynia.pl.

Festiwal Gdynia Classica Nova – Jazz w Polsat Plus Arenie

Dla miłośników jazzu przygotowano wyjątkowy koncert w ramach Festiwalu Gdynia Classica Nova. 24 maja o godzinie 19:00 w Polsat Plus Arenie odbędzie się koncert „LET’S FLY AWAY: amerykańskie przeboje XX wieku na jazzowo”. Wystąpi CHOPIN UNIVERSITY BIG BAND pod kierownictwem Piotra Kostrzewy, z wokalistami Danielą Berezą i Wojciechem Myrczkiem. Bilety dostępne są online oraz w salonach Empik.

Pop-quiz z Widokiem na Bałtyk

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na pop-quiz, który odbędzie się 24 maja w godzinach 19:00-21:00. Tematyka quizu obejmuje popkulturę, historię, naukę oraz ogólną wiedzę. To świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w miłej atmosferze i z pięknym widokiem na Bałtyk. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Rodzinne Warsztaty Tworzenia Filmów

25 maja o godzinie 11:00 w Gdyńskim Centrum Animacji odbędą się rodzinne warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej, organizowane przez Gdyńskie Centrum Animacji oraz Fundację Trefl. Zajęcia są skierowane do rodziców i dzieci powyżej 6 roku życia. Obowiązują zapisy poprzez stronę internetową organizatora.

Swobodne Rozmowy po Angielsku

Gdynia Language Swap 2024 zaprasza na spotkanie umożliwiające swobodną konwersację w języku angielskim. Wydarzenie odbędzie się 25 maja w godzinach 12:00-13:30 w Muzeum Emigracji. To doskonała okazja, aby przełamać barierę językową w przyjaznej atmosferze. Wstęp jest wolny.

Wernisaż Fotografii Menno van der Meera

W ramach Festiwalu Open House, 25 maja o godzinie 18:30 w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się wernisaż fotografii Menno van der Meera. Wystawa ukazuje zbliżenie do różnorodnych dzieł ludzkiego umysłu oraz potrzebę wyrażania siebie w przestrzeni, w której żyjemy. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Profilaktyka Osteoporozy

25 maja w Parku Kilońskim stanie osteobus, w którym będzie można skorzystać z badań profilaktycznych przeciwko osteoporozie. Badania będą dostępne w godzinach 10:00-17:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. Wstęp jest wolny.

Spotkanie Autorskie z Olgą Drendą

26 maja o godzinie 16:00 w Domu Rzemiosła odbędzie się spotkanie autorskie z Olgą Drendą, autorką książki „Słowo humoru”. To doskonała okazja do poznania autorki oraz dyskusji na temat jej twórczości. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Festiwal Gdynia Classica Nova – NOWE BRZMIENIA

26 maja o godzinie 19:00 w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się koncert „NOWE BRZMIENIA: impresje na marimbę i wibrafon” w wykonaniu Piotra Sutta i Bartłomieja Sutta. Bilety na koncert są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

Warsztaty Rodzinne „Kurs na Marzenia”

26 maja o godzinie 11:00 Muzeum Emigracji zaprasza na rodzinne warsztaty „Kurs na marzenia”, podczas których dzieci poznają świat z książki Jana Brzechwy i filmu z 1983 roku oraz zobaczą, jak wyglądały zabawki w tamtych czasach. Koszt udziału to 15 zł/os. Obowiązują zapisy poprzez adres email: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Podsumowanie

Gdynia w nadchodzący weekend oferuje mnóstwo atrakcji dla każdego. Od muzyki, przez sztukę i architekturę, po warsztaty rodzinne i spotkania autorskie. Każdy znajdzie coś dla siebie, a liczba bezpłatnych wydarzeń sprawia, że warto odwiedzić to miasto i cieszyć się różnorodnymi aktywnościami.

fot. gdynia.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...