wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Do niedzieli trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek w Bytomiu. Tancerki oraz akrobatki walczą o prestiżowy tytuł!

Data:

- REKLAMA -

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Mażoretek. W ciągu czterech dni, od 23 do 26 maja, swoje umiejętności zaprezentuje 2,5 tysiąca zawodniczek z prawie 70 drużyn z całego kraju.

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Przez te kilka dni widzowie mogą podziwiać najlepsze mażoretki w różnych kategoriach wiekowych. Do Bytomia przyjechały zespoły z wielu miast, w tym Łodzi, Leszna, Płońska, Ostrołęki i Sulejowa. Zawodniczki będą rywalizować w licznych dyscyplinach, takich jak baton sport, baton classic, baton basic, baton defilada, 2 x baton, baton acrobatic, pompon sport, pompon classic, pompon basic, pompon defilada, flaga, mix, buława i show.

Mistrzostwa o wielką stawkę

Zawodniczki walczą nie tylko o tytuły Mistrza Polski, ale również o możliwość reprezentowania Polski na Międzynarodowych Mistrzostwach Majorette World Federation oraz International Federation Majorettes Sport. Reprezentantki Bytomia, UKS Charms, zaprezentują 23 choreografie, a na macie wystąpi aż 57 zawodniczek.

Organizacja i patronat

Za organizację wydarzenia odpowiada Związek Sportowy Mażoretek, działający od 2021 roku. Kwalifikacją do mistrzostw był awans po czterech Mistrzostwach Okręgu, które odbyły się w Stalowej Woli, Kościanie, Sulejowie i Raciborzu.

Nietypowa lokalizacja

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, zwykle kojarzone z hokejem i łyżwiarstwem figurowym, okazało się doskonałym miejscem na organizację takiej imprezy. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i wspaniałej atmosferze, obiekt ten staje się wielosezonową areną dla różnych widowisk.

Wysoka ranga wydarzenia

Mistrzostwa odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Bytomia Mariusza Wołosza.

Źródło: https://www.bytom.pl/, https://dziennikzachodni.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...