piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Niebawem poznamy członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Data:

- REKLAMA -

Aktywni, pełni pomysłów, zaangażowani i chętni do współpracy – aż 67 młodych mieszkańców województwa świętokrzyskiego wyraziło chęć pracy w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego na kolejną kadencję. To dowód na rosnące zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną oraz samorządową w regionie.

Rekrutacja Kandydatów

W piątek 24 maja zgłoszenia kandydatów były oceniane przez Zespół Rekrutacyjny, w którego skład weszli członek Zarządu Województwa Andrzej Pruś, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Magdalena Zieleń – przewodnicząca prac grupy, oraz radni Małgorzata Gusta i Gerard Pedrycz. Wyniki ich prac zostaną ogłoszone w poniedziałek 27 maja, podczas sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, który ostatecznie dokonuje wyboru młodzieżowych radnych w drodze uchwały.

Proces Naboru

Nabór do IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zakończył się 17 maja. Obecnie dobiega końca III kadencja tego gremium, w skład którego wchodzą przedstawiciele młodzieży z całego regionu – łącznie 30 radnych.

Do pracy na rzecz młodych zgłosiło się 67 osób, w tym 42 chłopców i 25 dziewcząt, w wieku od 15 do 24 lat. Najmłodszy kandydat ma 15 lat, a najstarszy 22. Kandydaci musieli posiadać status ucznia lub studenta oraz zamieszkiwać na terenie województwa świętokrzyskiego.

Rekomendacje Kandydatów

Największą liczbę kandydatów (30) zgłosiły samorządy uczniowskie szkół ponadpodstawowych. Samorządy studenckie zarekomendowały 2 osoby, młodzieżowe rady – 10 kandydatów, a organizacje pozarządowe – 25 osób. Warto podkreślić, że 14 kandydatów to radni obecnej, III kadencji Młodzieżowego Sejmiku, którzy zdecydowali się kontynuować swoją działalność.

Geograficzna Dystrybucja Kandydatów

Z poszczególnych powiatów zgłosili się kandydaci w następujących liczbach:

 • Kielce: 12 osób
 • Powiat kielecki: 12 osób
 • Powiat pińczowski: 2 osoby
 • Powiat kazimierski: 3 osoby
 • Powiat jędrzejowski: 7 osób
 • Powiat buski: 1 osoba
 • Powiat włoszczowski: 2 osoby
 • Powiat staszowski: 5 osób
 • Powiat sandomierski: 1 osoba
 • Powiat ostrowiecki: 6 osób
 • Powiat opatowski: 3 osoby
 • Powiat konecki: 5 osób
 • Powiat skarżyski: 2 osoby
 • Powiat starachowicki: 6 osób

Wybór Nowych Radnych

Kandydatów oceniał Zespół Rekrutacyjny, w skład którego weszli radni województwa oraz młodzieżowi radni III kadencji, którzy nie kandydują ponownie. Ostateczne wyniki prac Zespołu będą znane 27 maja, kiedy to Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podejmie uchwałę o wyborze nowych młodzieżowych radnych.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego stanowi ważną platformę dla młodych ludzi, umożliwiając im aktywne uczestnictwo w życiu publicznym i podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnych. Ich zaangażowanie i inicjatywy przyczyniają się do budowania lepszej przyszłości regionu, a proces wyborczy jest ważnym krokiem w kształtowaniu młodzieżowej reprezentacji i ich wpływu na lokalne decyzje.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...