wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Przed nami Dni Samorządu 2024: „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”

Data:

- REKLAMA -

Rozpoczyna się kolejna edycja Dni Samorządu 2024 w Szczecinie, wydarzenia, które ma na celu inspirowanie młodzieży do aktywnego działania na rzecz lokalnych społeczności. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”, które idealnie odzwierciedla wyzwania i możliwości współczesnego świata.

Inspirować i edukować młodzież

– Staramy się zgłębiać tematy na czasie, pokazywać młodym ludziom szanse i zagrożenia współczesnego świata. Warto z nami być i warto rozmawiać – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Dni Samorządu są znakomitą okazją do dostarczenia młodym ludziom wiedzy i narzędzi niezbędnych do pełnienia ról liderów i reprezentantów społeczności. Wydarzenie sprzyja również wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu współpracy między różnymi samorządami.

Bogaty program wydarzeń

Program tegorocznych Dni Samorządu w Szczecinie jest niezwykle różnorodny i obfituje w interesujące wydarzenia. Jednym z głównych punktów programu będzie debata oksfordzka poświęcona komunikacji międzyludzkiej, która pozwoli uczestnikom zgłębić tajniki skutecznego dialogu i wymiany myśli.

Wystąpienie Macieja Kaweckiego, prawnika, dziennikarza i popularyzatora nauki, dotyczące sztucznej inteligencji, z pewnością przyciągnie uwagę wielu uczestników. Jego prelekcja ma na celu ukazanie, jak nowe technologie mogą wpływać na nasze życie i relacje społeczne.

Nie zabraknie także dyskusji eksperckiej dotyczącej szkolnictwa wyższego, która umożliwi wymianę poglądów na temat przyszłości edukacji i jej roli w kształtowaniu przyszłych liderów. Dla studentów zainteresowanych dalszym kształceniem, zorganizowane zostaną dni otwarte, które przybliżą możliwości edukacyjne w szkołach doktorskich.

Dni Samorządu w Szczecinie

Główna część Dni Samorządu 2024 odbędzie się 27 maja (poniedziałek) w sali sesyjnej Urzędu Miasta oraz w Domu Skandynawskim. Jest to doskonała okazja do spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Dzień wcześniej, 26 maja (niedziela), Porozumienie Samorządów Zawodowych zorganizuje wydarzenie towarzyszące – Piknik i Bieg Zaufania przy Pomniku Czynu Polaków.

Podsumowanie

Dni Samorządu 2024 to wydarzenie, które nie tylko dostarcza młodzieży inspiracji i wiedzy, ale także stwarza przestrzeń do budowania trwałych relacji i współpracy. Tematyka związana z komunikacją przyszłości w świecie 5.0 oraz bogaty program pełen debat, wykładów i dyskusji sprawiają, że jest to wydarzenie, którego nie można przegapić. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału i aktywnego włączenia się w dialog na temat przyszłości naszych społeczności.

Źródło: szczecin.eu

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...