poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Do końca czerwca trwa we Wrocławiu Jarmark Świętojański. Co to za wydarzenie i co się na nim będzie działo?

Data:

- REKLAMA -

Jarmark Świętojański 2024 we Wrocławiu oferuje bogactwo atrakcji od 24 maja do 30 czerwca. Wydarzenie ma miejsce na ulicy Świdnickiej, Oławskiej oraz w Rynku, gdzie codziennie od godziny 10:00 można odwiedzać różne stoiska.

Tegoroczny jarmark nawiązuje do tradycji Nocy Świętojańskiej, przekształcając centrum Wrocławia w barwną, pachnącą kwiatami przestrzeń pełną unikatowych przedmiotów. W domkach handlowych wystawcy prezentują lokalne rękodzieła i produkty rzemieślnicze, a także oferowane są kulinarne przysmaki i orzeźwiające napoje. Odwiedzający mogą skosztować tradycyjnych potraw, nabyć pamiątki oraz uczestniczyć w warsztatach i wystawach florystycznych.

W tym roku nowością są kameralne koncerty, a otoczenie pręgierza zyskuje nowe zagospodarowanie z elementami ogrodowej architektury, mini plażami i fotodomkami.

Jarmark przyciąga także gości specjalnych, takich jak aktorka Joanna Brodzik, która 9 czerwca poprowadzi spotkanie kulinarne. 16 czerwca odbędą się warsztaty florystyczne z mistrzynią Moniką Klocek, a następnie konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wianek, prowadzony przez Agnieszkę Mitko-Kominek.

Domki wystawiennicze, których jest około 70, są zamontowane od 15 maja. Wśród nich znajduje się Domek Miejski, gdzie dolnośląscy rękodzielnicy prezentują swoje prace. Jarmark Świętojański 2024 obiecuje być pełen inspiracji, zabawy i niezapomnianych wrażeń zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...