poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Koszalin zyskuje nową salę widowiskową

Data:

- REKLAMA -

Z wielką radością informujemy, że Koszalin wzbogaci się o nowoczesną i zmodernizowaną salę widowiskową w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym! To długo oczekiwana inwestycja, która przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, jak i artystom, oferując im jeszcze lepsze warunki do uczestnictwa i tworzenia wydarzeń kulturalnych.

Zakres Modernizacji

Projekt modernizacji obejmuje szereg prac, które znacząco poprawią komfort i estetykę sali widowiskowej. Wśród najważniejszych działań znajdą się:

  • Malowanie ścian i sufitu – odświeżenie wnętrza, nadając mu nowoczesny i przyjemny wygląd.
  • Komfortowe fotele dla widzów – nowe, wygodne miejsca siedzące, które z pewnością umilą czas spędzony na spektaklach.
  • Wymiana wykładziny podłogowej – nowa podłoga zapewni nie tylko estetykę, ale także większą trwałość i wygodę użytkowania.
  • Montaż nowego oświetlenia przeszkodowego – poprawi bezpieczeństwo i komfort poruszania się po sali, dzięki wyraźnym oznaczeniom rzędów, stopni i pochylni.

Koszty i Finansowanie

Całkowity koszt modernizacji wynosi 1 315 457,40 zł. Projekt ten został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 275 000,00 zł netto. Prace modernizacyjne będą realizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ, Paweł Leś, które posiada bogate doświadczenie w tego typu realizacjach.

Znaczenie Inwestycji

Modernizacja sali widowiskowej to kolejny krok w kierunku podniesienia standardów kulturalnych w Koszalinie. Jesteśmy przekonani, że odnowiona przestrzeń stanie się sercem kulturalnym miasta, miejscem, gdzie będą odbywać się inspirujące spektakle, koncerty i wiele innych wydarzeń artystycznych. Nowoczesna sala widowiskowa będzie służyć zarówno lokalnej społeczności, jak i artystom z całego kraju, promując kulturę i sztukę na najwyższym poziomie.

Podziękowania i Oczekiwania

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego projektu. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby to możliwe. Bądźcie na bieżąco z postępami prac – już niedługo poinformujemy Was o planowanym otwarciu sali.

Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli wspólnie celebrować otwarcie nowej, zmodernizowanej sali widowiskowej w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. To miejsce z pewnością stanie się centrum kulturalnym naszego miasta, oferując mieszkańcom i artystom przestrzeń do realizacji swoich pasji i talentów.

Źródło: Koszalin.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...