piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Gdańsku Święto Wolności i Praw Obywatelskich

Data:

- REKLAMA -

Zapraszamy do wspólnego świętowania Święta Wolności i Praw Obywatelskich! W tym roku obchody będą wyjątkowe, pełne inspirujących spotkań, warsztatów oraz atrakcji dla całej rodziny. Przez cztery dni, od 1 do 4 czerwca, Gdańsk stanie się centrum refleksji nad historią oraz miejscem radosnego celebrowania wolności.

Program Pełen Inspiracji

Obchody rozpoczynają się w sobotę, 1 czerwca, o godz. 9:30, uroczystym podniesieniem polskiej flagi na najwyższy maszt w Gdańsku na Górze Gradowej. To symboliczne wydarzenie otworzy cztery dni pełne różnorodnych aktywności, które będą się odbywać w trzech głównych lokalizacjach: Strefie Społecznej na Placu Porozumienia Gdańskiego, Europejskim Centrum Solidarności oraz na placu Solidarności.

Warsztaty, Debaty i Spotkania

W Strefie Społecznej czeka na Was bogaty program warsztatów, debat i spotkań z znanymi osobistościami. Goście specjalni, tacy jak Martyna Wojciechowska, Tomasz Sekielski, Aleksander Kwaśniewski oraz ks. Kazimierz Sowa, podzielą się swoimi refleksjami na temat wolności, demokracji i praw obywatelskich. To doskonała okazja, aby z bliska posłuchać inspirujących historii i przemyśleń ludzi, którzy swoją działalnością wpłynęli na współczesne oblicze Polski.

Atrakcje na Placu Porozumienia Gdańskiego

Plac Porozumienia Gdańskiego przemieni się w tętniące życiem miejsce spotkań. Nie zabraknie tam również food trucków, które zaoferują różnorodne smakołyki, przestrzeni do relaksu oraz atrakcji dla dzieci. Wszystko to w otoczeniu, które sprzyja refleksji nad znaczeniem wolności i jedności.

Refleksja nad Historią

Święto Wolności i Praw Obywatelskich to nie tylko czas radości, ale także moment zadumy nad przeszłością. Wspomnienie częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, które stały się kamieniem milowym w drodze do obalenia komunizmu, skłania do refleksji nad wartością demokracji i wolności. To także okazja, aby przypomnieć młodszym pokoleniom, jak ważne jest pielęgnowanie tych wartości na co dzień.

Wspólne Obchody

Przez wszystkie dni obchodów Gdańsk zaprasza do wspólnego świętowania, które zjednoczy mieszkańców oraz gości miasta. Program wydarzeń jest tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od warsztatów edukacyjnych, przez debaty, po koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi. W Europejskim Centrum Solidarności oraz na placu Solidarności odbędą się liczne wystawy i spacery z ekspertami, które przybliżą historię oraz znaczenie wolności w Polsce.

Zakończenie

Zapraszamy wszystkich do Gdańska na Święto Wolności i Praw Obywatelskich! To czas radości, refleksji oraz wspólnego celebrowania wartości, które są fundamentem naszej demokratycznej wspólnoty. Dzięki różnorodnym wydarzeniom każdy z nas będzie mógł poczuć ducha jedności i solidarności, który towarzyszył Polakom w 1989 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, dlatego zachęcamy do licznego uczestnictwa i wspólnego świętowania.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...