wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W Katowicach wykoleił się tramwaj: sześć osób rannych

Data:

- REKLAMA -

W Katowicach doszło do poważnego wypadku tramwajowego, w wyniku którego sześć osób zostało rannych. Incydent miał miejsce na rondzie imienia generała Ziętka, w pobliżu znanego obiektu Spodek. Jak wynika z wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło na skutek zderzenia dwóch tramwajów, z czego jeden wykoleił się.

Przyczyna wypadku

Chociaż dokładne przyczyny wypadku są wciąż badane, pojawiły się przypuszczenia, że motorniczy jednego z tramwajów mógł zasłabnąć, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem. Informacje te zostały przekazane przez biuro prasowe katowickiej komendy policji.

Stan poszkodowanych i utrudnienia w ruchu

Na chwilę obecną brak jest szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych osób. Wiadomo jedynie, że natychmiast po wypadku na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe, które udzieliły pierwszej pomocy rannym.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy ronda im. generała Ziętka. Ruch z Alei Korfantego został przekierowany na ulicę Morcinka, a stamtąd na ulicę Sokolską, co wywołało dodatkowe korki i opóźnienia w komunikacji miejskiej.

Inne groźne wypadki w regionie

Tego samego dnia w województwie śląskim doszło do dwóch innych poważnych wypadków. W Cieszynie, na drodze wojewódzkiej numer 938, cztery osoby zostały ranne. Do akcji ratunkowej konieczne było zaangażowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kolejny wypadek miał miejsce na drodze krajowej numer jeden w miejscowości Piasek, między Pszczyną a Tychami. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście w tym incydencie nikt nie odniósł obrażeń, jednak jeden z pasów w kierunku Katowic był zablokowany, co spowodowało powstanie korka o długości około dwóch kilometrów.

Podsumowanie

Dzisiejsze wydarzenia w Katowicach i regionie pokazują, jak nieprzewidywalne mogą być sytuacje na drogach i w transporcie publicznym. Mimo szybko podjętych działań ratunkowych, wypadki te przypominają o konieczności zachowania ostrożności i uwagi zarówno przez kierujących pojazdami, jak i przez pieszych oraz pasażerów. Śledztwa prowadzone przez odpowiednie służby miejmy nadzieję, przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w przyszłości.

Źródło: RMF.FM

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...