wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Jakie mamy trasy rowerowe w Polsce? Którymi warto się przejechać?

Data:

- REKLAMA -

Polska staje się coraz bardziej przyjazna dla rowerzystów dzięki nowym trasom rowerowym, które powstały w ostatnich latach. Te inicjatywy przybliżyły standardy turystyki rowerowej w Polsce do tych, jakimi od lat mogą cieszyć się mieszkańcy innych europejskich krajów. Rozbudowywane są sieci dróg rowerowych w takich regionach jak Małopolska i Pomorskie, a mniejsze projekty, jak Kaszubska Marszruta i Żelazny Szlak Rowerowy, zdobywają coraz większą popularność. Dzięki temu podróże rowerowe po Polsce stają się łatwiejsze i bardziej dostępne dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku.

Velo Dunajec i Velo Czorsztyn – Małopolska

Velo Dunajec to jedna z najbardziej malowniczych tras rowerowych w Polsce. Biegnie wzdłuż rzeki Dunajec, oferując wspaniałe widoki na Pieniny oraz Gorce. Trasa rozpoczyna się w Zakopanem i prowadzi przez Nowy Targ, aż do Wietrzychowic. Dodatkowo, Velo Czorsztyn to krótsza, ale równie atrakcyjna trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego, idealna na rodzinne wypady.

Velo Baltica / EuroVelo 10 – Pomorze Zachodnie

Velo Baltica, będąca częścią międzynarodowej trasy EuroVelo 10, to trasa rowerowa biegnąca wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Trasa ta jest szczególnie popularna wśród turystów dzięki pięknym widokom na Morze Bałtyckie oraz możliwości odwiedzenia licznych nadmorskich miejscowości. Trasa jest dobrze oznakowana i oferuje wiele miejsc do odpoczynku oraz atrakcji turystycznych.

Szlak Wokół Tatr – Małopolska

Szlak Wokół Tatr to trasa rowerowa, która pozwala na objechanie polsko-słowackiej granicy, oferując spektakularne widoki na Tatry. Trasa ta łączy Nowy Targ z Trsteną na Słowacji, oferując rowerzystom bezpieczne, odseparowane od ruchu samochodowego ścieżki oraz możliwość podziwiania górskich krajobrazów.

EuroVelo 11 w Dolinie Popradu – Małopolska

EuroVelo 11, przebiegająca przez Dolinę Popradu, to trasa oferująca rowerzystom możliwość odkrywania uroków Beskidu Sądeckiego. Trasa biegnie wzdłuż rzeki Poprad, zapewniając piękne widoki i dostęp do licznych uzdrowisk, takich jak Krynica-Zdrój.

Szlak Doliny Baryczy – Dolny Śląsk

Szlak Doliny Baryczy to trasa rowerowa biegnąca przez jedno z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Trasa jest znana z malowniczych stawów, lasów i rezerwatów przyrody, co czyni ją idealnym miejscem dla miłośników natury i obserwatorów ptaków.

Stary Kolejowy Szlak – Pomorze Zachodnie

Stary Kolejowy Szlak to trasa, która biegnie po dawnych liniach kolejowych, oferując rowerzystom unikalne doświadczenie podróży przez historię regionu. Trasa łączy Białogard z Ustką, prowadząc przez malownicze tereny i liczne małe miejscowości.

Wiślana Trasa Rowerowa – Małopolska

Wiślana Trasa Rowerowa to ambitny projekt mający na celu stworzenie trasy rowerowej biegnącej wzdłuż całej długości Wisły. W Małopolsce trasa ta jest już częściowo ukończona i oferuje piękne widoki na rzekę oraz okoliczne krajobrazy

Kaszubska Marszruta – Bory Tucholskie

Kaszubska Marszruta to sieć tras rowerowych biegnących przez malownicze Bory Tucholskie. Trasy te oferują rowerzystom możliwość odkrywania piękna Kaszub, z ich lasami, jeziorami i tradycyjnymi wioskami.

Żelazny Szlak Rowerowy – Śląskie

Żelazny Szlak Rowerowy to trasa biegnąca przez tereny pogranicza polsko-czeskiego, wykorzystująca dawne linie kolejowe. Trasa ta jest idealna dla osób szukających spokojnych, malowniczych miejsc do jazdy na rowerze.

Podsumowanie

Nowe trasy rowerowe w Polsce znacząco podniosły standard uprawiania turystyki rowerowej, zbliżając go do europejskich standardów. Dzięki rozbudowie sieci dróg rowerowych w takich regionach jak Małopolska, Pomorskie oraz realizacji mniejszych projektów jak Kaszubska Marszruta i Żelazny Szlak Rowerowy, podróże rowerowe stają się bardziej dostępne i bezpieczne dla wszystkich, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. To pozytywna zmiana, która przyciąga coraz więcej miłośników aktywnego wypoczynku i turystyki na dwóch kółkach.

Źródło: https://www.znajkraj.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...