poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

W muzeum w Zamościu będzie można zobaczyć obrazy Pabla Picassa na wystawie!

Data:

- REKLAMA -

Od 5 czerwca do 2 lipca 2024 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu będzie można podziwiać grafiki jednego z najwybitniejszych artystów wszech czasów – Pabla Picassa. Wybrane prace tego znanego na całym świecie twórcy zostaną zaprezentowane na wystawie pt. Picasso: Odsłony dźwięku i ludzkiej duszy. Ekspozycja ukaże, w jaki sposób artysta przenosił swoje myśli, uczucia i fascynacje na płaszczyznę grafiki, kreując w ten sposób niezwykłe i niepowtarzalne kompozycje.

Instytucja zaprezentuje dwa cykle prac Picassa pochodzące z Epicentrum Art Gallery w Opolu. Pierwszy z nich, „La Flûte Double”, to zbiór 15 grafik wykonanych w Paryżu w 1967 roku, które pokazują rozwój artystyczny Picassa oraz jego ciągłe poszukiwania twórcze. Drugi cykl, „La Comédie Humaine”, składa się z 16 grafik ilustrujących monumentalne dzieło Honoré de Balzaca „Komedia Ludzka”. Dodatkowym elementem wystawy będzie dziewięć litografii pt. „Kobieta w fotelu” ze zbiorów Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Te prace są efektem wizyty artysty w Polsce w 1948 roku.

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 5 czerwca, o godzinie 16:00 w Muzeum Zamojskim. Będzie to ekscytujące wydarzenie nie tylko dla miłośników sztuki, ale również dla wszystkich osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi dla instytucji kultury, które stawiają na edukację poprzez doświadczenie. Prezentacja ekspozytora FlyVision, który prezentuje obiekty lewitujące w przestrzeni, jak również cyfrowego płótna, może stanowić dużą atrakcję dla odbiorców.

Wystawa Picasso: Odsłony dźwięku i ludzkiej duszy została zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów: Imerton Sp. z o.o. oraz SLX Sp. z o.o.

Źródło: https://www.muzeum-zamojskie.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...