poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Warszawskie baseny letnie już otwarte. To oaza wodnego relaksu w sercu stolicy

Data:

- REKLAMA -

Miłośnicy wodnego relaksu i aktywności na świeżym powietrzu mogą już zacierać ręce z radości, ponieważ nadszedł wyczekiwany moment otwarcia letnich basenów w dwóch warszawskich ośrodkach Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Już 29 maja rozpoczął się sezon wodnych szaleństw w Ośrodku Inflancka oraz w Parku Wodnym Moczydło.

Park Wodny Moczydło: Oaza Atrakcji

Park Wodny Moczydło, położony przy ulicy Górczewskiej 69/73 na warszawskiej Woli, jest gotowy zaoferować odwiedzającym wiele atrakcji. Znajduje się tu basen rekreacyjny z wodnym placem zabaw o powierzchni prawie 3 tysięcy metrów kwadratowych. Wodny kompleks posiada trzy zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, sztuczną rzekę, kurtyny wodne, 50-metrowy basen oraz brodzik.

Organizatorzy zadbali również o nowe udogodnienia, takie jak depozyty, wypożyczalnie leżaków, przebieralnie, prysznice, stojaki rowerowe oraz strefę gastronomiczną z food truckami. Park jest otwarty codziennie w sezonie letnim, od 9:00 do 19:00.

Ośrodek Inflancka: Rodzinny Wypoczynek

Ośrodek Inflancka, zlokalizowany przy ulicy Inflancka 8, również przygotował szereg atrakcji na sezon letni. Wśród nich znajduje się 50-metrowa zjeżdżalnia, trzy brodziki oraz nowe udogodnienia takie jak letnie pawilony, depozyty, wypożyczalnie leżaków, przebieralnie, prysznice, taras widokowy i strefa gastronomiczna.

Ośrodek będzie organizować różnorodne wydarzenia, we współpracy z instytucjami publicznymi i kulturalnymi, oferując warsztaty animacyjne, edukacyjne oraz informacyjne, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, zajęcia jogi, naukę pływania dla dzieci, Aqua Zumbę, oraz specjalne zajęcia dla seniorów. Ośrodek Inflancka będzie otwarty codziennie w godzinach 10:00-20:00 w maju, czerwcu i lipcu, a w sierpniu w godzinach 10:00-19:00.

Aktywne Lato w Warszawie

Warszawiacy oraz turyści mogą spodziewać się nie tylko relaksu, ale także aktywnego spędzania czasu. Oba ośrodki zostały zaprojektowane z myślą o integracji i wypoczynku dla wszystkich, od indywidualnych gości po rodziny i grupy przyjaciół.

 „Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w Parku Wodnym Moczydło i na basenach w Ośrodku Inflancka. Przygotowaliśmy przyjazną przestrzeń do integracji i aktywnego spędzania czasu oraz wypoczynku po pracy, podczas urlopów i w weekend, indywidualnie, w gronie znajomych i przyjaciół, z rodziną.”

– Katarzyna Łęgiewicz, dyrektorka Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, zachęca

Informacje praktyczne

Wstęp do obu parków jest płatny, a bilety można nabyć przez Internet za pośrednictwem strony Aktywnej Warszawy. Dla posiadaczy Kart Warszawiaka i Młodego Warszawiaka przewidziano zniżki, co czyni ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Lato w Warszawie zapowiada się więc wyjątkowo atrakcyjnie dla wszystkich miłośników wodnych przygód i aktywnego wypoczynku. Otwarcie letnich basenów w Ośrodku Inflancka i Parku Wodnym Moczydło to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się słońcem i wodnymi atrakcjami w sercu stolicy.

Źródło: https://um.warszawa.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...