piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Festiwal Książki Opole 2024

Data:

- REKLAMA -

Już niebawem, w dniach 7-9 czerwca 2024 roku, Plac Wolności w Opolu zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie, goszcząc ósmy Festiwal Książki Opole. To największe wydarzenie literackie na Opolszczyźnie przyciąga tłumy miłośników książek, pisarzy, artystów i osób związanych z kulturą, muzyką i sztuką.

Plener Wydawniczy

Podczas festiwalu, który stał się już stałym punktem kalendarza kulturalnego, na Placu Wolności swoje nowości i premiery książkowe zaprezentuje ponad 120 wydawnictw. To rekordowa liczba, świadcząca o rosnącej popularności tego wydarzenia. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi literackimi trendami oraz wziąć udział w spotkaniach z autorami, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i pasją do pisania.

Goście Specjalni

Tegoroczna edycja festiwalu zgromadzi imponujące grono autorów, w tym takie osobistości jak Remigiusz Mróz, Lech Wałęsa, Andrzej Stasiuk, Joanna Bator, Zbigniew Rokita oraz wielu innych. Remigiusz Mróz, stały gość festiwalu, mówi: „W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!”.

Atrakcje Muzyczne

Festiwal Książki Opole to nie tylko literatura. Przez dwa dni festiwalu uczestnicy będą mogli cieszyć się również koncertami. Pierwszego dnia wystąpi zespół Organek, zamykając dzień mocnym brzmieniem rocka. W sobotę natomiast atmosferę uświetni muzyka elektroniczna tajemniczego zespołu Bokka.

Specjalne Wydarzenia

Dla miłośników kryminałów przygotowano wyjątkowy cykl spotkań pt. „Zbrodnia na pokładzie”. Nocne spotkania autorskie na statku płynącym Odrą z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Młodzież natomiast będzie miała okazję uczestniczyć w Panelu Young Adult, gdzie spotkają się z najpopularniejszymi autorami literatury młodzieżowej, jak Weronika Marczak, Maria Krasowska, Agata Polte i wielu innych.

Dla Najmłodszych

Najmłodsi czytelnicy również nie będą się nudzić. W programie znajdą się spotkania z autorami literatury dziecięcej, rozstrzygnięcie festiwalowego konkursu plastycznego, muzyczne spotkanie z książką w Filharmonii Opolskiej oraz liczne warsztaty w bibliotece.

Organizacja i Partnerzy

Organizatorem Festiwalu Książki Opole jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. W organizację festiwalu zaangażowani są także liczni sponsorzy i partnerzy, w tym Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, ZING, Igepa, Lellek Opole, Saltadis, Emma Market, Restauracja Starka oraz Zamek Moszna.

Ósma edycja Festiwalu Książki Opole 2024 to doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat literatury, spotkać ulubionych autorów, posłuchać dobrej muzyki i spędzić czas w inspirującym otoczeniu. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników książek do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Źródło: opole.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...