poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Nowy Aquapark w Opolu przy ul. Oleskiej, będzie gotowy w 2027 roku!

Data:

- REKLAMA -

Opole wkrótce zyska nową atrakcję, która ma potencjał stać się centrum rekreacji dla mieszkańców i turystów. Aquapark, którego budowa ma rozpocząć się w 2025 roku, zaoferuje mnóstwo atrakcji, w tym dziewięć zjeżdżalni wodnych, kompleks basenów, sztuczną falę, rwącą rzekę, sauny, wodny plac zabaw oraz centrum spa. Lokalizacja przy ul. Oleskiej, na terenie starego stadionu Odry Opole, jest idealna, ze względu na bliskość do centrum miasta.

Harmonogram inwestycji

Pomysł na nowoczesny aquapark w Opolu nie jest nowy – projekt był zapowiadany od kilku lat. W zeszłym roku prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, przedstawił szczegóły i harmonogram tej inwestycji. Najważniejsza wiadomość: budowa ruszy w 2025 roku, zaraz po oddaniu do użytku nowego stadionu miejskiego.

Budowa stadionu, zlokalizowanego przy ul. Technologicznej, trwa już od pewnego czasu. Arena sportowa, z trybunami na 11 600 widzów, będzie kosztować 170 milionów złotych. Planowane zakończenie budowy stadionu to grudzień 2024 roku. Po tym terminie, teren starego stadionu przy ul. Oleskiej zostanie wyburzony, co pozwoli na rozpoczęcie budowy aquaparku.

Plan i kosztorys budowy aquaparku

Po zakończeniu budowy stadionu, teren o powierzchni 6 hektarów przy ul. Oleskiej będzie gotowy do zagospodarowania pod nowy aquapark. Prezydent Wiśniewski podkreśla strategiczne położenie tego terenu: „Mamy do dyspozycji prawie 6 hektarów w ścisłym centrum. W promieniu 15 minut dojścia lub dojazdu mieszka 60 tysięcy ludzi.”

Prace przygotowawcze, w tym planowanie i dokumentacja techniczna, już trwają. Sama dokumentacja techniczna pochłonie 5 milionów zł netto. Całkowity koszt budowy aquaparku szacowany jest na 160 milionów złotych. Przewidywany czas budowy to około 2 lata, co oznacza, że aquapark ma być gotowy w 2027 roku.

Atrakcje w Aquaparku

Aquapark w Opolu ma być wielofunkcyjnym kompleksem z kilkoma basenami, zarówno krytymi, jak i zewnętrznymi. Wśród planowanych atrakcji znajdą się:

9 zjeżdżalni wodnych – różnorodne, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, w tym rodzinna, czterotorowa zjeżdżalnia oraz niemal pionowa zjeżdżalnia dla miłośników adrenaliny.

Baseny – sportowy z torami do pływania, rekreacyjne, solankowe oraz zewnętrzny z gorącą wodą. Łączna powierzchnia wszystkich basenów wyniesie 1400 m².

Basen rekreacyjny z falą – 30-metrowy basen ze sztuczną, pneumatyczną falą osiągającą do metra wysokości.

Wodny plac zabaw – dedykowane niecki dla dzieci, w tym dla najmłodszych w wieku 2-4 lat.

Rwąca rzeka i jacuzzi – zapewniające relaks i zabawę.

Strefa saun – trzy strefy: nagrzewania, schładzania i wypoczynku, w tym zewnętrzny basen schładzający, groty lodowe i śnieżne, basen solankowy, taras zewnętrzny oraz miejsca relaksu w tężni solankowej.

Centrum SPA – oferujące szeroki zakres usług relaksacyjnych.

Restauracja – serwująca różnorodne dania, aby odwiedzający mogli zaspokoić apetyt po intensywnym dniu zabaw wodnych.

Wizja Projektu

Projektant aquaparku, Mariusz Szczuraszek, podkreśla, że celem jest stworzenie miejsca pełnego urozmaiconych atrakcji wodnych. „Aquapark w Opolu będzie posiadał wiele zjeżdżalni, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kompleksu. Będzie tam rodzinna, czterotorowa zjeżdżalnia oraz bardziej ekscytująca, niemal pionowa zjeżdżalnia,” mówi Szczuraszek

Znaczenie inwestycji dla Opola

Nowy aquapark to nie tylko miejsce rekreacji i relaksu, ale także ważna inwestycja dla miasta Opole. Oczekuje się, że przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i turystów, co przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki. Ponadto, nowoczesny kompleks wodny znacząco podniesie standard życia mieszkańców Opola, oferując im nową przestrzeń do aktywnego spędzania czasu.

Budowa aquaparku w Opolu to ambitny projekt, który zmieni oblicze miasta i dostarczy jego mieszkańcom oraz odwiedzającym nowoczesne i atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Z dziewięcioma zjeżdżalniami, kompleksem basenów, strefą saun oraz centrum spa, aquapark stanie się jednym z najważniejszych punktów na rekreacyjnej mapie Opola. Realizacja tej inwestycji, planowana na lata 2025-2027, już teraz wzbudza duże zainteresowanie i nadzieje na przyszłość.

Źródło: https://opole.naszemiasto.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...