piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Parada Syrenki w Warszawie, odbędzie się już 8 czerwca! To coroczne, barwne, bajkowe święto!

Data:

- REKLAMA -

Już 8 czerwca Warszawa stanie się miejscem magicznego wydarzenia, które z pewnością zachwyci zarówno mieszkańców, jak i turystów. Parada Syrenki 2024 rozpocznie się o godzinie 13:00 na Rondzie de Gaulle’a i przejdzie ulicami miasta aż do placu Zamkowego. To wyjątkowe widowisko to nie tylko okazja do podziwiania barwnej procesji, ale również uczestnictwo w licznych atrakcjach przygotowanych na trasie przemarszu.

Trasa i plan parady

Parada rozpocznie się o godzinie 13:00 na Rondzie de Gaulle’a. Stamtąd uczestnicy wyruszą w kolorowej procesji, przemierzając główne ulice Warszawy, by dotrzeć do placu Zamkowego. Wzdłuż trasy parady zaplanowano kilka przystanków, gdzie czekać będą różnorodne atrakcje:

– Przystanek przy pomniku Mikołaja Kopernika – tutaj widzowie będą mogli podziwiać występy aktorów teatru Makata, którzy zaprezentują swoje umiejętności w spektaklu plenerowym.

– Przystanek pod hotelem Bristol – w tym miejscu będzie można posłuchać ulubionych utworów z bajek Disney’a w wykonaniu duetu Weronika Bochat i Tomasz Steciuk. To niepowtarzalna okazja, by na żywo usłyszeć magiczne melodie, które przeniosą nas w świat baśni.

– Przystanek na placu Hoovera – tutaj wystąpią dzieci ze Służewieckiego Domu Kultury, które przygotowały specjalny program artystyczny na tę okazję. Stamtąd uczestnicy parady przemieszczą się na plac Zamkowy w towarzystwie Orkiestry Dętej z Mykanowa i mażoretek w paradnych strojach, dodając wydarzeniu wyjątkowego uroku.

Platformy i atrakcje

Parada Syrenki 2024 to aż 18 specjalnych platform z syrenkami, które przemierzą trasę parady, oferując uczestnikom niesamowite widowisko. Każda z platform została starannie przygotowana, aby zaprezentować piękno i różnorodność syrenek, które są symbolem Warszawy. Na trasie czekać będą również liczne występy artystyczne, m.in.

– Teatr AKT

– Teatr MAKATA

– Teatr Sztuka Ciała

– Teatr A3

– Orkiestra na Dużym Rowerze

– Brass Federacja

To niezwykłe połączenie muzyki, teatru i tańca sprawi, że parada stanie się niezapomnianym przeżyciem dla każdego uczestnika.

Koncert finałowy na placu Zamkowym

Kulminacją Parady Syrenki 2024 będzie finałowy koncert na placu Zamkowym, który rozpocznie się po dotarciu parady na miejsce. W trakcie koncertu Studio Accantus wykona najpiękniejsze utwory z bajek Disneya, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Oprócz tego, uczestnicy będą mogli zobaczyć wyjątkowe występy, takie jak:

– Taniec z wachlarzami w wykonaniu Julii Bui-Ngoc i Katarzyny Stefanowicz.

– Występy tancerzy Ritmo Bloco, otwartej grupy samby batucady, oraz muzyków z grupy Bloco Central, którzy zaprezentują energetyczne rytmy samby batucady.

Dlaczego warto wziąć udział?

Parada Syrenki to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w Warszawie, które każdego roku przyciąga tłumy entuzjastów. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się niezwykłymi atrakcjami i wspaniałą atmosferą. Przede wszystkim jednak, to szansa na zanurzenie się w magiczny świat syrenek, które są nieodłącznym symbolem miasta Warszawy.

Do zobaczenia 8 czerwca na Rondzie de Gaulle’a!

Źródło: Facebook

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...