wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Pierwszy wodny plac zabaw pod Krakowem już działa. To wielka frajda dla dzieci!

Data:

- REKLAMA -

Podkrakowska Wieliczka, znana na całym świecie z wyjątkowej Kopalni Soli, wzbogaciła się o nową atrakcję, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. W Parku św. Kingi, tuż obok tężni solankowej, otwarto nowoczesny wodny plac zabaw, który już w pierwszy weekend przyciągnął ponad 6500 osób. Ta wyjątkowa inwestycja, sfinansowana przez Kopalnię Soli w Wieliczce, kosztowała 2,6 mln złotych i stanowi wspaniałe uzupełnienie istniejącej oferty rekreacyjnej miasta.

Plac zabaw, który tworzy z tężnią kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, znajduje się na zielonym terenie między warzelnią a parkingiem. Enklawa, zajmująca ponad 17 arów, oferuje dzieciom nie tylko klasyczne atrakcje jak huśtawki, trampoliny, piaskownice czy tyrolki, ale także intrygujące wodne elementy, które nawiązują do górniczej historii Wieliczki. Wśród nich znajdują się koło wodne, zapory, pompa, kaskada, bryła imitująca solną skałę oraz inne urządzenia, które zapewniają najmłodszym mnóstwo zabawy i edukacyjnych doświadczeń.

Budowa wodnego placu zabaw rozpoczęła się w połowie 2023 roku i zakończyła się sukcesem, dzięki wsparciu finansowemu Kopalni Soli. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 2,613 mln zł. Ten nowoczesny projekt jest częścią szerszej strategii rozwoju infrastruktury rekreacyjnej w Wieliczce, mającej na celu przyciągnięcie większej liczby turystów oraz zapewnienie mieszkańcom nowych możliwości spędzania wolnego czasu.

Aby skorzystać z atrakcji nowego placu zabaw, należy zakupić bilet do tężni solankowej. Cena biletu wynosi 7 zł od osoby, jednak mieszkańcy gminy Wieliczka mogą liczyć na zniżkę, płacąc jedynie 2 zł za wstęp. Dzieci w wieku do czterech lat mają darmowy wstęp. Bilety można nabyć w automacie przy wejściu do tężni, w kasach kopalni (szyb Daniłowicza i szyb Regis) oraz online na stronie www.bilety.kopalnia.pl.

Otwarcie wodnego placu zabaw w Wieliczce spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Tylko w pierwszy weekend po otwarciu atrakcja przyciągnęła ponad 6500 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i potrzebie takich miejsc w regionie. Rodziny z dziećmi mogą teraz spędzać czas w wyjątkowym otoczeniu, łącząc zabawę z edukacją i relaksem na świeżym powietrzu.

Nowa inwestycja ma również pozytywny wpływ na lokalną społeczność. Dzięki wodnemu placowi zabaw mieszkańcy Wieliczki i okolic zyskali miejsce, gdzie mogą aktywnie spędzać czas z rodziną. Dodatkowo, przyciągnięcie większej liczby turystów przyczynia się do wzrostu lokalnej gospodarki, wspierając rozwój usług i handlu w regionie.

Wodny plac zabaw nie tylko bawi, ale także uczy. Elementy nawiązujące do górniczej historii Wieliczki pozwalają dzieciom na zapoznanie się z tradycjami i dziedzictwem tego unikalnego miejsca. Interaktywne atrakcje, takie jak koło wodne czy pompa, angażują najmłodszych w eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki oraz mechaniki w przystępny i atrakcyjny sposób.

Otwarcie pierwszego pod Krakowem wodnego placu zabaw to dopiero początek. Władze miasta oraz Kopalnia Soli w Wieliczce planują dalsze inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną, aby zapewnić mieszkańcom i turystom jeszcze więcej atrakcji. Nowe projekty będą koncentrować się na tworzeniu przestrzeni, które promują aktywny wypoczynek, edukację oraz integrację społeczności lokalnej.

Pierwszy wodny plac zabaw pod Krakowem, otwarty w Wieliczce, to wyjątkowa inwestycja, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Nowoczesna enklawa w Parku św. Kingi oferuje szeroką gamę atrakcji, które bawią, edukują i łączą społeczność. Dzięki wsparciu Kopalni Soli, mieszkańcy i turyści mogą teraz korzystać z nowego, funkcjonalnego miejsca, które z pewnością stanie się jednym z ulubionych punktów na mapie Wieliczki.

Źródło: https://krakow.naszemiasto.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...