piątek, 14 czerwca, 2024
- REKLAMA -

Na początku lipca otwarte będzie nowe kąpielisko pod Tarnowem z m.in. plażą, muszlą koncertową i miejscem na grilla!

Data:

- REKLAMA -

Pod Tarnowem, w malowniczych Szerzynach, powstaje nowoczesny kompleks rekreacyjny, który już wkrótce stanie się ulubionym miejscem wypoczynku zarówno dla mieszkańców wschodniej Małopolski, jak i sąsiedniego Podkarpacia. Inwestycja, realizowana na terenach dawnych stawów podworskich, ma szansę stać się prawdziwym hitem nadchodzącego sezonu urlopowego.

Wielkie otwarcie już latem

Budowa kompleksu rekreacyjnego w Szerzynach zmierza ku końcowi, a wielkie otwarcie planowane jest na początek lipca, idealnie na rozpoczęcie wakacji. Grzegorz Gotfryd, wójt gminy Szerzyny, z dumą informuje, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, mimo niedawnych ulew, które na szczęście nie wyrządziły szkód na placu budowy. „Nabiera to coraz piękniejszych kształtów. Zależy nam na tym, aby obiekt był gotowy na tegoroczne wakacje” – podkreśla Gotfryd.

Bogactwo atrakcji na 4 hektarach

Nowy kompleks rekreacyjny imponuje nie tylko powierzchnią – aż 4 hektary – ale także różnorodnością dostępnych atrakcji. Serce kompleksu stanowi zbiornik wodny otoczony dwustumetrową, piaszczystą plażą. Pośrodku zbiornika znajduje się malownicza wyspa, na którą można dotrzeć specjalnym pomostem. To jednak dopiero początek licznych możliwości spędzenia czasu w nowym ośrodku.

Wokół zrewitalizowanych stawów podworskich powstała ścieżka pieszo-rowerowa ze stanowiskami edukacyjnymi, a także pole kempingowe i namiotowe. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano boisko do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz liczne miejsca grillowe. Kompleks wyposażono także w muszlę koncertową, gdzie będą odbywać się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, oraz tężnię solankową, która ma przynieść korzyści zdrowotne dla odwiedzających.

Inwestycja warta miliony

Budowa kompleksu to inwestycja o wartości 11,5 mln złotych, z czego blisko 10 mln złotych pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki tym środkom możliwe było stworzenie tak imponującego obiektu. Samorząd już teraz myśli o dalszej rozbudowie kompleksu. Plany obejmują m.in. część gastronomiczną, dodatkowe miejsca noclegowe oraz zjeżdżalnię wodną. Wójt gminy Szerzyny zapowiada, że gmina będzie się starała o kolejne środki zewnętrzne na realizację tych ambitnych planów.

Przyszłość kompleksu

Otwarcie kompleksu rekreacyjnego w Szerzynach to zaledwie początek. Gmina ma ambitne plany dotyczące dalszego rozwoju tego miejsca. W przyszłości kompleks ma stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów i mieszkańców regionu. Planowane jest rozszerzenie infrastruktury gastronomicznej, aby goście mogli cieszyć się lokalnymi specjałami i komfortowym wypoczynkiem. Nowe miejsca noclegowe mają przyciągnąć jeszcze więcej turystów, a dodatkowe atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie, uczynią kompleks jeszcze bardziej atrakcyjnym dla rodzin z dziećmi.

Wpływ na region

Nowy kompleks rekreacyjny w Szerzynach to nie tylko miejsce wypoczynku, ale także szansa na rozwój całego regionu. Dzięki tej inwestycji Szerzyny mogą stać się ważnym punktem na turystycznej mapie Małopolski i Podkarpacia. Wzrost liczby turystów przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, tworząc nowe miejsca pracy i wspierając lokalne przedsiębiorstwa.

Nowy kompleks rekreacyjny w Szerzynach to projekt, który już teraz budzi duże zainteresowanie i nadzieje na przyszłość. Dzięki różnorodności oferowanych atrakcji oraz planom dalszej rozbudowy, kompleks ma szansę stać się jednym z najważniejszych ośrodków rekreacyjnych w regionie. Otwarcie zaplanowane na początek lipca będzie wielkim wydarzeniem, które z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców i turystów. Inwestycja ta to dowód na to, jak skutecznie można wykorzystać dostępne środki i potencjał lokalny, aby stworzyć miejsce, które będzie służyć społeczności przez wiele lat.

Źródło: https://gazetakrakowska.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne wyniki wyborów do Parlamentu...

Wybory do Europarlamentu już w najbliższą niedzielę. Jak głosować?

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 r., Polacy po...