wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Basen przy Wyspiańskiego w Zielonej Górze będzie wyremontowany

Data:

- REKLAMA -

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont basenu przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze. Projekt, na który mieszkańcy czekali od dwóch, a nawet trzech lat, w końcu doczekał się realizacji.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Robert Jagiełowicz, wyraził nadzieję, że prace zakończą się do końca września, choć podkreślił, że ostrożnie podchodzi do tego terminu ze względu na wiek obiektu. Basen powstał w latach 60. XX wieku, co może sprawić, że podczas remontu pojawią się nieprzewidziane trudności.

Stan techniczny basenu wymagał pilnej interwencji. Folia, którą wyłożona była niecka, po latach użytkowania zaczęła przepuszczać wodę. Remont obejmuje zdjęcie starej folii, osuszenie niecki oraz nałożenie nowej powłoki. Prace rozpoczęły się 3 czerwca, a za ich realizację odpowiada spółka Aqua World z Ząbków.

Zakres remontu jest szeroki. Oprócz wymiany folii, wykonawca zamontuje nowy system instalacji, armatury oraz stację uzdatniania wody. Przeprowadzone zostaną również prace nad modernizacją przelewów wzdłuż brzegu basenu oraz wymianą słupków do skakania. Kluczowym elementem remontu będzie także wypłycenie niecki basenowej.

Dotychczasowa głębokość basenu, wynosząca 4-5 metrów po jednej stronie, była zbyt duża, biorąc pod uwagę, że od kilkudziesięciu lat nikt tam nie skakał. Głębokość zostanie teraz wyrównana do standardów wymaganych do pływania i organizowania zawodów. Robert Jagiełowicz zapewnił, że basen po remoncie nie będzie za płytki, a jego modernizacja spełni wszystkie normy i oczekiwania użytkowników.

Koszt inwestycji wynosi blisko 2,5 miliona złotych. Dzięki staraniom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Pozyskane fundusze znacząco wspomogą realizację tego ważnego dla społeczności projektu.

Remont basenu przy ul. Wyspiańskiego jest ważnym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury sportowej w Zielonej Górze. Nowoczesny i bezpieczny basen będzie służył mieszkańcom przez kolejne lata, oferując im miejsce do rekreacji, treningów i organizacji zawodów sportowych.

Źródło: UM Zielona Góra

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...