wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Letni Święty Marcin: Festiwal Kultury i Radości na ulicy Święty Marcin w Poznaniu

Data:

- REKLAMA -

Letni Święty Marcin to wyjątkowe wydarzenie, które na dwa dni przekształci reprezentacyjną ulicę Poznania w tętniącą życiem przestrzeń pełną muzyki, kultury i rozmaitych atrakcji. W weekend 15-16 czerwca, poznaniacy i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym festiwalu, który oferuje coś dla każdego.

Targ Rzemieślniczy: Skarby Rękodzieła

Podczas Letniego Świętego Marcina, ulica Święty Marcin zamieni się w targ pełen unikalnych, ręcznie wykonanych przedmiotów. Miłośnicy rękodzieła będą mogli zakupić piękne świece sojowe, artystyczne torby, ceramikę, ręcznie malowane notesy, zabawki oraz biżuterię i ubrania. To doskonała okazja, aby znaleźć wyjątkowe prezenty lub ozdoby do domu.

Kulinarne Rozkosze: Smaki Europy

Targ kulinarny zadowoli podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Na stoiskach będzie można skosztować serów z całej Europy, greckich oliwek, bloków czekoladowych oraz lokalnych miodów. Nie zabraknie także wina, w końcu Święty Marcin jest patronem winiarzy. Lokalne winnice zaprezentują swoje najlepsze wyroby, a restauracje i kawiarnie na Świętym Marcinie przygotują specjalne oferty na tę okazję.

Atrakcje dla Dzieci: Magia i Zabawa

Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowano wiele atrakcji, w tym animacje taneczne, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz strefę Lego. Dzieci będą mogły również rozwiązywać zagadki, układać klocki, a nawet spróbować swoich sił jako młodzi dziennikarze. Niezwykłą propozycją będzie „Bąbel Bimba – Kindernalia”, czyli poznański tramwaj, który na dwa dni stanie się magicznym miejscem pełnym przygód.

Koncerty: Muzyka na Żywo

W sobotę pod Alfami stanie scena koncertowa, na której przez cały weekend będą występować lokalni artyści i zespoły. To doskonała okazja, aby posłuchać różnorodnej muzyki na żywo i poczuć pulsujące serce Poznania.

Organizacja i Program

Wydarzenie Letni Święty Marcin odbędzie się w dniach 15-16 czerwca na ulicy Święty Marcin, między ulicami Gwarną a Ratajczaka, w godzinach od 12:00 do 22:00 w sobotę oraz od 12:00 do 18:00 w niedzielę. Festiwal jest realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania, finansowanego z budżetu Miasta Poznania. Organizatorem jest Fundacja Pokolenie 2020 w ramach Koalicji Św. Marcin.

Więcej Informacji

Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje na temat Letniego Świętego Marcina można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Letni Święty Marcin to niepowtarzalna okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się różnorodnymi atrakcjami w sercu Poznania. Nie przegapmy tego wyjątkowego wydarzenia!

Źródło: poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...