wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Przebudowa chodników w Bytomiu

Data:

- REKLAMA -

Bytom wkracza w nową fazę modernizacji infrastruktury miejskiej. Obecnie trwa przebudowa chodników w czterech kluczowych lokalizacjach miasta: Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach. Prace, które łącznie kosztować będą 1 mln zł, mają na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa pieszych.

Aktualne Prace i Lokalizacje

W tym tygodniu rozpoczęto prace przy ul. Królowej Jadwigi w Rozbarku, gdzie nawierzchnia chodnika zostanie całkowicie wymieniona. Równocześnie, drogowcy kończą już prace budowlane przy ul. św. Piotra w Łagiewnikach oraz kontynuują remont przy ul. Łużyckiej w Śródmieściu.

Szczegóły Inwestycji

Przebudowa obejmuje cztery chodniki:

 1. Śródmieście:
  • ul. Fałata (od ul. Kraszewskiego do ul. Woźniaka, po stronie numerów parzystych)
  • ul. Łużycka (od ul. Olimpijskiej do budynku nr 3 przy ul. Łużyckiej)
 2. Łagiewniki:
  • ul. św. Piotra (od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i ul. Tulipanów)
 3. Rozbark:
  • ul. Królowej Jadwigi (od budynku przy nr 3 do pl. św. Barbary)

Wykonawcą robót jest firma „AQUAMER” z Bytomia, wyłoniona w drodze przetargu. Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejących nawierzchni, wykonanie koryta, podbudowy z tłucznia kamiennego, regulację studzienek telekomunikacyjnych oraz ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej.

Finansowanie Projektu

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 782 tys. zł, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt przebudowy wynosi 1 mln zł, co oznacza, że miasto Bytom pokrywa pozostałą część kosztów z własnego budżetu. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to lato 2024 roku.

Znaczenie Inwestycji

Przebudowa chodników w Bytomiu to ważny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców. Nowa nawierzchnia chodników nie tylko poprawi estetykę miejskich przestrzeni, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo i komfort użytkowników, w tym osób starszych, rodziców z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami.

Miasto Bytom kontynuuje swoje starania w zakresie modernizacji infrastruktury miejskiej, dążąc do stworzenia przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców. Nowe chodniki to jeden z elementów tych szeroko zakrojonych działań, które mają na celu uczynienie Bytomia bardziej nowoczesnym i komfortowym miejscem do życia.

Podsumowanie

Prace nad przebudową chodników w Bytomiu trwają pełną parą. Mieszkańcy mogą już wkrótce cieszyć się nowymi, bezpiecznymi chodnikami w czterech kluczowych lokalizacjach. Dzięki znacznemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, miasto Bytom realizuje kolejną inwestycję, która przyczyni się do poprawy infrastruktury i jakości życia mieszkańców. Zakończenie prac planowane jest na lato 2024 roku, a do tego czasu drogowcy będą intensywnie pracować, aby dotrzymać terminów i zapewnić jak najlepszą jakość wykonania.

Źródło: bytom.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...