wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Seniorada 2024 w Bydgoszczy

Data:

- REKLAMA -

W dniach 15-23 czerwca Bydgoszcz stanie się areną niezwykłego święta seniorów. Seniorada 2024 pobiła wszelkie rekordy – przez dziewięć dni w 25 różnych miejscach odbędzie się aż 105 wydarzeń dedykowanych seniorom.

Wielkie Otwarcie Seniorady

Seniorada 2024 rozpocznie się w sobotę 15 czerwca. Inauguracja odbędzie się w formie kolorowego Przemarszu Kapeluszowego, który wyruszy z Placu Praw Kobiet na Wyspę Młyńską. Przemarszowi towarzyszyć będą Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 oraz Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4. Po przemarszu na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Piknik Organizacji Pozarządowych, w którym weźmie udział ponad 60 podmiotów i instytucji.

Maria Gałęska, radna Bydgoszczy, gorąco zachęca do udziału w wydarzeniach: „Pamiętajmy, że ruch, zabawa i śmiech dają nam zdrowie. Zostawmy na ten tydzień wszelkie troski i zmartwienia w domu. Bawmy się i świętujmy. To nasz czas!”

Bogaty Program Pełen Wrażeń

W tegorocznej Senioradzie znajdziemy szeroką gamę wydarzeń – od zajęć sportowych, przez warsztaty artystyczne, po spotkania kulturalne i wykłady. Oto niektóre z atrakcji:

  • 16 czerwca – koncert jazzowy na Wyspie Młyńskiej oraz plenerowy pokaz filmowy.
  • 17 czerwca – gimnastyka taneczna, warsztaty rękodzieła, zajęcia kulinarno-ruchowe, warsztaty tworzenia biżuterii, pokaz filmowy Krzysztofa Kieślowskiego, warsztaty robienia na drutach oraz taneczna zabawa tematyczna „Hawajski Dzień Młodości”.
  • 18 czerwca – zumba, warsztaty plastyczne, taneczno-muzyczne spotkania, zajęcia z psychologiem, wykład o aranżacji przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami oraz zabawa tematyczna „Powrót do lat ’80”.

Aktywności Międzypokoleniowe

Seniorada to również okazja do integracji międzypokoleniowej. W programie znajdują się m.in. międzypokoleniowy turniej Rummikuba, wspólne seanse filmowe oraz sportowa olimpiada międzypokoleniowa. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, podkreśla: „Nasza Seniorada to święto międzypokoleniowe. Szanowni seniorzy, wyjdźcie z domu, szukajcie nowych wyzwań i przyjaciół. Jeszcze wiele przed Wami”.

Podsumowanie

Seniorada 2024 to wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy, nauki i integracji. Dzięki zaangażowaniu wielu organizacji i instytucji, bydgoscy seniorzy mogą cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, które wzbogacą ich życie społeczne i kulturalne. Tegoroczna edycja obfituje w wydarzenia, które z pewnością na długo zostaną w pamięci uczestników.

Źródło: UM Bydgoszcz

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...