wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Weekend pełen atrakcji. Dni Opola 2024

Data:

- REKLAMA -

Od 14 do 16 czerwca Opole stanie się centrum wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, oferując mieszkańcom i gościom bogaty program pełen różnorodnych atrakcji. Dni Opola, podobnie jak w ubiegłych latach, obfitują w wydarzenia dla wszystkich grup wiekowych. Organizatorzy przygotowali koncerty, występy artystyczne, warsztaty, targ rękodzieła, wystawy i tematyczne spacery po ciekawych zakątkach miasta.

Piątek, 14 czerwca

W piątek rozpoczynamy zabawę w Parku przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Strzelców Bytomskich, gdzie od 15:00 do 19:00 dzieci będą mogły korzystać z parku zabaw, zjeżdżalni, basenu z kulkami oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Od 16:00 do 21:00 na Placu Wolności oraz nad Stawem Zamkowym odbędą się występy taneczne i muzyczne w wykonaniu młodych artystów z całej Polski.

Wieczorem, o 21:00, amfiteatr Narodowego Centrum Polskiej Piosenki będzie gościł Artura Rojka z wyjątkowym koncertem. Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasie NCPP lub na stronie internetowej.

Sobota, 15 czerwca

Sobota przyniesie kolejne atrakcje, w tym turniej piłkarski Odra Biznes Cup na stadionie miejskim przy ul. Oleskiej oraz warsztaty relaksacyjne i joga w Miejscu X przy ul. Sienkiewicza 20. Miłośnicy rękodzieła będą mogli odwiedzić Hand Made Market przed Centrum Aktywizacji Społecznej, gdzie swoje wyroby zaprezentują lokalni artyści.

O 14:00 na Placu Kopernika rozpoczynają się ogólnopolskie zawody strażackie Opole Toughest Firefighter, które potrwają przez dwa dni. Zawodom towarzyszyć będzie piknik strażacki z licznymi atrakcjami dla dzieci.

Wieczorem, o 19:00 na scenie na opolskim Rynku, Piotr Bukartyk zaprezentuje swój koncert, a w Miejscu X o 20:00 odbędzie się koncert Goorala oraz „Kulturalna Potańcówka”.

Niedziela, 16 czerwca

Niedziela rozpocznie się sportowo. W Parku na Osiedlu Armii Krajowej o 11:00 odbędzie się Bieg Odry Opole z okazji 79-lecia powstania klubu. Równolegle, na Wyspie Bolko przy klubokawiarni Laba, wystartuje „II Charytatywny Bieg z Żonkilem” na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

O 12:00 na opolskim Rynku Magda Umer odsłoni swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki, a następnie o 18:00 wystąpi w Muzeum Polskiej Piosenki z recitalem „Wciąż się na coś czeka”.

Dzień zakończy się o 19:00 na scenie na Rynku koncertem zespołu TRE VOCI, który połączy muzykę operową z popularnymi hitami, tworząc niezapomniane widowisko.

Dodatkowe atrakcje

Podczas Dni Opola nie zabraknie również tematycznych spacerów, wystaw oraz warsztatów. Miejscowa Galeria Sztuki Współczesnej i Filia Nr 2 Miejskiego Domu Kultury przygotowały specjalne ekspozycje i spotkania. Na kilku scenach w całym mieście wystąpią także opolscy wokaliści i zespoły taneczne, w ramach Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS.

Dni Opola to doskonała okazja, by spędzić czas w miłej atmosferze, ciesząc się różnorodnymi formami sztuki i rozrywki. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie.

Źródło: Opole.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...