wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Beskid Niski przygotowuje coś specjalnego szczególnie dla turystów! Odwiedź to miejsce i ciesz się wspaniałymi atrakcjami!

Data:

- REKLAMA -

Już wkrótce – 21-23 czerwca Rymanów-Zdrój i okolice po raz drugi staną się miejscem wyjątkowego wydarzenia – BESKID NISKI – zaginiony świat. Program wydarzenia oferuje uczestnikom szeroką gamę doświadczeń – począwszy od aktywnego wypoczynku na łonie natury podczas rowerowych wypraw i pieszych wędrówek – za dnia, jak i nocą, przez smakowanie regionalnych przysmaków i integrację się podczas wspólnego śpiewania turystycznych szlagierów po udział w tradycyjnych obrzędach Nocy Kupały w Beskidzie Niskim. 

AKTYWY POCZATEK LATA W BESKIDZIE NISKIM – SZLAKIEM ŁEMKOWSKICH DZWONKÓW

Podczas wydarzenia Beskid Niski – zaginiony świat stawiamy na aktywność!

Rajdy rowerowe Szlakiem Łemkowskich Dzwonków zaplanowane na 21 i 22 czerwca, ruszą z Rymanowa-Zdroju, prowadząc przez malownicze krajobrazy, oferując uczestnikom wspaniałe widoki i niezapomnianą przygodę.  Z kolei 21 czerwca – po zmroku! – zapraszamy na nocny rajd Szlakiem Łemkowskich Dzwonków z Rymanowa-Zdroju. Uczestnicy dotrą do Przymiarek, gdzie czeka na nich ognisko i nocna biesiada turystyczna przy dźwiękach gitary w ramach Festiwalu Piosenki Turystycznej „Z piosenką przez Beskid Niski”.

Z PIOSENKĄ PRZEZ BESKID NISKI

Piosenka turystyczna – naturalnie w Beskidzie Niskim! „Beskid Niski. Zaginiony świat” to okazja nie tylko do turystycznej, ale i muzycznej wędrówki. W piątek, 21 czerwca po zmroku na malowniczym wzgórzu Przymiarki odbędzie się biesiada turystyczna, gdzie przy wspólnym ognisku spotkamy się i zaśpiewamy wraz z artystami ze środowisk Łodzi, Poznania, Torunia i Lublina.

Z kolei 22.06. na scenie amfiteatru w Rymanowie-Zdroju wybrzmią nietuzinkowe aranżacje utworów śpiewanych zwykle podczas wędrówek, w górskich schroniskach czy przy ognisku w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów, Na Piątym Progu, Małej Caryny, Wszystkiego Najlepszego i zespołu SETA. Nie zabraknie okazji do integracji i wspólnego śpiewania. Finał muzycznej wędrówki odbędzie się w niedzielę 23 czerwca w Ośrodku Wczasów Zdrowotnych w Rudawce Rymanowskiej.

SOBÓTKA W BESKIDZIE NISKIM

„Beskid Niski. Zaginiony świat” odbywa się w czasie, w którym przypada najkrótsza noc w roku – Noc Kupały.

W sobótkowy nastrój wprowadza nas organizowane podczas sobotniego popołudnia 22.06. w Rymanowie-Zdroju plenerowe warsztaty wyplatania wianków. U schyłku dnia odtworzymy dawne ludowe obyczaje i rozrywki sobótkowe. Po nich ruszy świętojańska parada na Wołtuszową – w okolice dawnej łemkowskiej wsi, gdzie zapłonie świętojański ogień, a chętni będą mogli ruszyć na poszukiwanie kwiatu paproci.

Podczas wydarzenia Beskid Niski. Zaginiony świat nie zabraknie także atrakcji dla dzieci dzięki specjalnej strefie zabaw – BESKIDlandii oraz możliwości degustacji lokalnych specjałów na festiwalu kulinarnym „Beskidzkie Smaki”. Odwiedzając stoiska gastronomiczne będzie można nie tylko skosztować takich przysmaków jak łemkowskie fuczki, lemiesze czy proziaki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak na niektóre punkty programu (rajdy rowerowe) obowiązują zapisy i wpisowe.

GDZIE JESZCZE WARTO BYĆ?

Przy okazji pobytu w Beskidzie Niskim warto odwiedzić Krosno – miasto szkła, gdzie obok interaktywnego muzeum Centrum Dziedzictwa Szkła i szklanych galerii, czekają także inne miejskie atrakcje, a w Punkcie IT przy Rynku można nabyć Krośnieńską Kartę Turysty, pozwalającą na eksplorację tych i innych okolicznych atrakcji Beskidu Niskiego. Dodatkowo w Centrum Dziedzictwa Szkła – 19 czerwca będzie okazja do kontaktu ze współczesnym szklanym designem w trakcie wernisażu wystawy szkła Aleksandry Kujawskiej – Źródło mocy. Z kolei odwiedzając nieodległą Bóbrkę w najstarszej działającej kopalni ropy w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego – możemy poczuć się niczym odkrywcy czarnego złota, m.in.  podczas rodzinnego „Spaceru z Łukasiewiczem”. Beskidu Niskiego doświadczymy także w Odrzechowej w Bajkowej Krainie podczas atrakcji i warsztatów dla rodzin czy wycieczek rowerowych nad Zalew Sieniawski, do Beska czy Bukowska.

Więcej informacji znajduje się na dołączonym przez nas plakacie!

Źródło: nadesłane materiały prasowe

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...