wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Białystok – oaza ciszy i czystego powietrza!

Data:

- REKLAMA -

Białystok kolejny raz udowadnia, że jest miastem wyjątkowym, dbającym o komfort życia swoich mieszkańców. W najnowszym rankingu Wskaźnika Uciążliwości Miejskiej (WUM) miasto zajęło piąte miejsce wśród najmniej uciążliwych w Polsce!

Co sprawia, że Białystok wyróżnia się na tle innych aglomeracji?

  • Niskie stężenie hałasu: W Białymstoku panuje cisza! Zarówno w nocy (0%), jak i w ciągu dnia (0.2%) poziom hałasu jest ekstremalnie niski, co pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.
  • Czyste powietrze: Białystok może pochwalić się również niskim stężeniem pyłów PM10 (21.2 μg/m³), co czyni je jednym z miast z najczystszym powietrzem w Polsce.
  • Inwestycje w zieleń i transport publiczny: Te dwa filary stanowią klucz do sukcesu Białegostoku. Władze miasta konsekwentnie inwestują w rozbudowę terenów zielonych i infrastruktury rowerowej, a także w nowoczesny transport publiczny. Te działania przyczyniają się do zmniejszenia emisji spalin i hałasu generowanego przez samochody.

Białystok – miasto idealne do życia

Niskie poziomy hałasu i zanieczyszczenia powietrza to nie jedyne atuty Białegostoku. Miasto oferuje swoim mieszkańcom wiele innych korzyści:

  • Przestronne i zielone osiedla: Białystok słynie z szerokich ulic, parków i skwerów, które zapewniają mieszkańcom relaks i kontakt z naturą.
  • Bogata oferta kulturalna: W Białymstoku odbywa się wiele imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i wystaw. Każdy znajdzie coś dla siebie!
  • Bezpieczne i przyjazne środowisko: Białystok jest miastem bezpiecznym, gdzie żyje się na luzie. Mieszkańcy są mili i otwarci, a atmosfera sprzyja budowaniu relacji sąsiedzkich.

Białystok to miasto, które stawia na jakość życia swoich mieszkańców. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do tego zielonego i przyjaznego miasta.

Źródło: bialystok.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...