wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Zielona Łacina – nowa przestrzeń spotkań dla mieszkańców Poznania

Data:

- REKLAMA -

Studenci poznańskich uczelni wyłonili zwycięzców konkursu na zagospodarowanie terenu na osiedlu Łacina. Zwycięska praca „Zielona Łacina” zakłada stworzenie parku i Centrum Duszpasterskiego, a także innych przestrzeni sprzyjających integracji mieszkańców.

Miejsce spotkań dla wszystkich

Łacina to jedno z najszybciej rozwijających się osiedli w Poznaniu. Nowa przestrzeń ma być miejscem zielonym, otwartym dla wszystkich i zachęcającym do spotkań. Powstanie tam m.in. park, Centrum Duszpasterskie, a także inne funkcje rekreacyjne i edukacyjne.

Konkurs dla studentów

Konkurs „Idea miejsca spotkań dla osiedla Rataje na Łacinie” był skierowany do studentów czterech poznańskich uczelni: Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Poznańskiej.

Zwycięska „Zielona Łacina”

Jury konkursu doceniło zwycięską pracę za kompleksowe podejście do zadania i wyrazistą odpowiedź projektową. Autorzy stworzyli koncepcję „Zielonej Łaciny” – miejsca spotkań, nadając mu wyjątkowy i indywidualny charakter. Doceniono oryginalną i atrakcyjną propozycję zróżnicowania poziomów i ukształtowania nowych form terenowych.

Nagrody i dalsze działania

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne. Miasto planuje dalsze konsultacje z mieszkańcami Łaciny, aby jak najlepiej dopasować projekt do ich potrzeb.

Ważne miejsce dla społeczności

Nowa przestrzeń na Łacinie ma stać się ważnym miejscem dla integracji mieszkańców i rozwoju lokalnej społeczności. Projekt pokazuje, jak cenna jest współpraca studentów, samorządu i mieszkańców w tworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej.

Źródło: Poznan.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...