wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Nowy teren rekreacyjny przy ul. Srebrnej w Gdańsku już otwarty!

Data:

- REKLAMA -

Mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska mają powód do radości. Przy ul. Srebrnej zakończono prace nad nowym terenem rekreacyjnym, który został stworzony z myślą o integracji społeczności i aktywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Nowo powstała przestrzeń jest idealnym miejscem dla osób w każdym wieku. To harmonijne połączenie parku, placów zabaw oraz stref relaksu. Ścieżki spacerowe zapraszają do spacerów, a sensoryczne urządzenia do zabawy zachęcają dzieci, zarówno młodsze, jak i starsze, do aktywności fizycznej i rozwijania swoich umiejętności.

Plac zabaw został wyposażony w liczne atrakcje: zjazd linowy, linarium, huśtawki oraz ściankę wspinaczkową, co sprawia, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Całość została otoczona nowymi trawnikami i licznymi nasadzeniami, które dodają uroku temu miejscu i zapewniają przyjemne otoczenie do wypoczynku.

Inwestycja objęła również budowę suchego potoku, który pełni ważną funkcję w zarządzaniu wodami opadowymi. W razie potrzeby potok ten odprowadza nadmiar wody z ogrodu deszczowego, kierując ją w stronę terenu niezabudowanego, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniego bilansu wodnego na terenie parku.

Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, co świadczy o zaangażowaniu lokalnej społeczności w poprawę jakości życia w swojej okolicy. Wykonawcą prac była firma WT BONSAI, która z powodzeniem sprostała zadaniu, tworząc przestrzeń, która z pewnością stanie się popularnym miejscem spotkań i rekreacji.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia nowego parku przy ul. Srebrnej i korzystania z licznych atrakcji, jakie oferuje. To miejsce, które sprzyja nie tylko aktywności fizycznej, ale także relaksowi i integracji społecznej.

fot. media.gdansk.pl

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...