wtorek, 23 lipca, 2024
- REKLAMA -

Dwunasta edycja Big Book Festival – imprezy związanej z książkami przed nami!

Data:

- REKLAMA -

Już w piątek, 21 czerwca, rusza Big Book Festival – Duży Międzynarodowy Festiwal Czytania, który w tym roku odbędzie się pod hasłem przewodnim „Jesteśmy iluzją!”. Ta dwunasta edycja festiwalu zapowiada się jako niezapomniane trzy dni pełne wydarzeń inspirowanych literaturą, które skłonią uczestników do refleksji nad zwodniczością świata, fałszywymi wyobrażeniami i pozorami, jakich doświadczamy i jakie współtworzymy.

Program Festiwalu: 25 Wydarzeń Literackich i Kulturalnych

W ramach festiwalu odbędzie się aż 25 wydarzeń, w tym spotkania i rozmowy literackie, debaty z autorytetami, aktorskie interpretacje współczesnych powieści, wykłady i wydarzenia teatralne. Wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce w dwóch lokalizacjach: Big Book Cafe MDM przy ul. Koszykowej 34/50 oraz Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81.

Wstęp i Transmisje Online

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, część wydarzeń będzie transmitowana na profilu Facebook Big Book Festival oraz na YouTube.

Pierwszy Dzień Festiwalu: Piątek, 21 czerwca

Festiwal rozpocznie się debatą na temat kryzysu zdrowia psychicznego współczesnej młodzieży. Następnie odbędzie się spotkanie poświęcone malarce Artemisia Gentileschi oraz spektakl otwarcia, w którym zobaczymy teatr jednego aktora oraz pokaz tańca nowoczesnego „Panika”.

Drugi Dzień Festiwalu: Sobota, 22 czerwca

Sobota to dzień pełen atrakcji, w tym Duży Targ Książki, gdzie miłośnicy literatury będą mogli zaopatrzyć się w książki w atrakcyjnych cenach. Tego dnia odbędą się również rozmowy z takimi postaciami jak Tomasz Stawiszyński, Bartosz Józefiak, Trude Marstein, Julia Łapińska oraz Marta Sawicka-Danielak. W programie znalazł się również spacer z Błażejem Brzostkiem śladami budowli epoki stalinizmu i socrealizmu warszawskiego.

Wieczorem odbędzie się debata „Iluzje naszych czasów” z udziałem Małgorzaty Szumowskiej, Krystyny Dąbrowskiej i Andrzeja Ledera. Dzień zakończy performatywno-literackie widowisko z elementami pokazu iluzji, gdzie autorki będą poszukiwać pogubionych w historii Polski i kultury magiczek.

Trzeci Dzień Festiwalu: Niedziela, 23 czerwca

Niedziela to kulminacja festiwalu. W programie m.in. spotkanie poświęcone najważniejszym książkom naszego życia oraz literackie kalambury połączone z dyskusją. Tego dnia uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu Małgorzaty Czyńskiej o życiu i twórczości Leonory Carrington.

Katarzyna Herman i Rafał Królikowski zaprezentują interpretacje tekstów Leonory Carrington z tomu „Siódmy koń. Opowiadania zebrane”. Natomiast aktorzy Mikołaj Kubacki i Daria Polunina zinterpretują fragmenty przewrotnej powieści „System” Amandy Svensson. Festiwal zakończy rozmowa z twórcami spektaklu „1989”.

Festiwal Pełen Refleksji i Inspiracji

Big Book Festival to nie tylko spotkania z literaturą, ale także głębokie refleksje nad otaczającym nas światem i iluzjami, które tworzymy. Hasło tegorocznej edycji „Jesteśmy iluzją!” zachęca do zastanowienia się nad fałszywymi wyobrażeniami i pozorami, które często kierują naszym życiem. To wyjątkowa okazja, by zgłębić te tematy poprzez literaturę, teatr i dyskusje z ekspertami.

Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej Big Book Festival. Dołącz do nas na tym wyjątkowym wydarzeniu, które łączy miłośników literatury z różnych zakątków świata i pozwala zanurzyć się w magiczny świat książek i refleksji nad rzeczywistością.

Źródło: https://kultura.um.warszawa.pl/

Udostępnij:

Subskrybuj

- REKLAMA -

Często czytane

Więcej
Related

Więcej

Łukasz Smółka Marszałkiem Województwa Małopolskiego

Po VII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego za nami, na...

Tarcza „Katarzyna” wydrąży tunel, który połączy Polskę

W Łodzi powstaje nowy podziemny tunel, który połączy dwie...

Co dalej z systemem Patriot na lotnisku w Jasionce?

Wiceszef MON Cezary Tomczyk poinformował, że bateria amerykańska zostanie...

Premier Tusk spotkał się z wojewodami w Białymstoku

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji...